ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΔΑΪΣ - greekhandball.com

Τελευταία νέα

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΔΑΪΣ

Ο Γεωργίου σχεδόν σε νεκρό χρόνο έκανε το 24-24 για τον Δούκα κόντρα στον Φίλιππο.
Έδαφος στην «μάχη» της τετράδας έχασε ο Δούκας, ο οποίος όμως κρατάει ακόμα την τύχη στα χέρια του. Η ομάδα των εκπαιδευτηρίων αναδείχθηκε ισόπαλη 24-24 με τον Φίλιππο στο Δαϊς.  Στο πρώτο ημίχρονο οι Βεροιώτες με κορυφαίο τον Μπαντή κατάφεραν να έχουν ένα προβάδισμα ασφαλείας, όμως στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε. Ο Δούκας στο τελευταίο δεκάλεπτο εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του Φιλίππου και ισοφάρισε με τον Γεωργίου στο 59:59!

ΔΟΥΚΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β.  24-24

Τα δεκάλεπτα: 5-8, 5-13, 7-16 (ημχ.), 13-20, 17-23, 24-24
ΔΟΥΚΑΣ (Γιώργος Κρανάκης): Μουντζουρίδης 4, Γεωργίου 4, Τζηράς 1, Γκέρτσος 3, Ζαμπούνης 2, Νικολαϊδης 5, Αργυράκης, Παπαδιονυσίου, Τσακνής, Τσανιδάκης, Μαγκαφουράκης, Μαστορογιάννης 3, Κοτελίδας, Ακάλεστος 2.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Ευαγγελόπουλος, Κωστακίδης 2, Αρβανιτίδης, Δεληγιάννης 6, Δέλιος, Κωσταράκης 1, Κουρουμλίδης 1, Μπαντής 9, Μάντζος 1, Παπαδόπουλος 4, Ρεμπελάκος, Δάσκαλος, Δινάλης, Κάργατζης
Διαιτητές: Τσάκωνας-Χασκής Δίλεπτα: 1-3 Πέναλτι: 2/3-0/0 Κόκκινη: 59:52 Παπαδόπουλος (επικίνδυνο παιχνίδι-κρατήθηκε δελτίο)