Επιστροφή στις νίκες ο Αερωπός - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Επιστροφή στις νίκες ο Αερωπός

Επιστροφή στις νίκες για τον Αερωπό Έδεσσας που μετά την ήττα από τον Φίλιππο Βέροιας, επικράτησε σήμερα της ΧΑΝΘ με 29-28. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι το τέλος με τη ΧΑΝΘ να προηγείται στην μεγαλύτερη διάρκεια του. Οι γηπεδούχοι όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο έδειξαν μεγαλύτερη ψυχραιμία και πήραν το δίποντο με γκολ του Άντρεγιτς περίπου ένα λεπτό πριν το φινάλε. Με αυτή τη νίκη ο Αερωπός ανέβηκε ξανά στην 5η θέση της βαθμολογίας.
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- ΧΑΝΘ 29-28
Τα δεκάλεπτα: 4-6, 10-10, 13-16 (ημχ.), 18-21, 24-24, 29-28

ΑΕΡΩΠΟΣ: Μπαγκέας, Τζουβάρας Π. 8, Γιόσμου 3, Πετρίδης 3, Τζουβάρας Θ., Κράλλης 2, Κυριακού 1, Άντρεγιτς 6, Αθανασίου, Μπακιρτζής, Τσάπας 3, Αρβανιτίδης Π. 1, Αρβανιτίδης Α., Μούσιος 2, Ροδοβίτης, Βαφίδης.
ΧΑΝΘ (Στέλιος Σείρεκίδης): Μπουκοβίνας, Δέσπος, Σειρεκίδης 8, Λοίζος, Τσαβδάρης 1, Σπυρόπουλος 4, Παπαδόπουλος, Λάππας, Αργυρίου 3, Κόντης 2, Παντελίδης 1, Κεσίδης 4, Τάτσης 1, Ανανιάδης 4, Σαρηγιαννίδης.
Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 3-5, πέναλτι: 3/3-6/6