Εύκολα η Δράμα 86 τον ΑΟΑ Καστοριάς - greekhandball.com

Εύκολα η Δράμα 86 τον ΑΟΑ Καστοριάς

Ενα ημίχρονο κράτησε δυσκολεύτηκε η Δράμα 86 με τον ΑΟΑ Καστοριάς. Το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του ΑΟΑΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι το 15΄. Στο σημείο αυτό η Δράμα 86 ισορρόπησε το παιχνίδι και πέρασε με μικρό προβάδισμα για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 13-11. Το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Σάββα Δεμερτζίδη πάτησε γκάζι, μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους, αυξάνοντας σταδιακά τη διαφορά μέχρι και 12 γκολ, για να φτάσουμε στο τελικό 32-19.

ΔΡΑΜΑ 86 - ΑΟΑΚ 32-19

Πεντάλεπτα: 0-3, 3-4, 4-5, 9-7, 11-10, 13-11 (ημιχ) 18-12, 21-14, 26-15, 27-17, 30-18, 32-19 (τελ)
ΔΡΑΜΑ ’86(Σάββας Δεμερτζίδης): Ξέκαλος, Τσεπίδης, Παπαδόπουλος Αδάμ 5, Βαλαβάνης 2, Διδασκάλου 1, Κοτσαμαρίκογλου, Θωμίδης 1, Κουρτίδης, Γιάγκου, Τσόρδας 4, Τουνκελίδης, Χατζηνικολάου 1, Κοβογλανίδης 4, Σάββας 6, Κουτζακιώτης , Κοτσαμαρίκογλου 3, Γιάγκου 2, Τσιτσίγκος 2.

AOA Καστοριάς: Μπουζόπουλος, Αναστασίου 6, Παπακώστας, Σαλαγιάννης 1, Τάσιος, Μαυρόπουλος 3, Τανέσκι 8, Γκουπιδένης 1, Τούλιος, Βέλλιος, Σαλαγιάννης, Μελιος, Πούλιος
Διαιτητές: Θεοδοσάκης- Τόλιος