Πέρασαν τα Βριλήσσια από τη Νίκαια - greekhandball.com

Πέρασαν τα Βριλήσσια από τη Νίκαια

Στο παιχνίδι της αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Α2 ανδρών, τα Βριλήσσια επικράτησαν του Άρη Νικαίας με 24-27. Το παιχνίδι είχε ολα τα χαρακτηριστικά ενος ντέρμπι, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν γκολ-γκολ για να φτάσουμε στο ημίχρονο όπου οι φιλεξενούμενοι διατηρούσαν προβάδισμα ενός τέρματος (12-13). Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους παίχτες του Τ. Μελετάκου να μπαίνουν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και με ενα επί μέρους 4-1 να παίρνουν αρχικά το προβάδισμα με 17-14 στο 35' και 19-17 στο 40'.
Τα Βριλήσσια με πίεση στην άμυνα και με τον Κορμάζο πρωταγωνιστή επιθετικά, κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ στο 54' προβάδισμα που κράτησαν μέχρι το τέλος, που βρήκε την ομάδα του Γιάννη Γαλάνη νικήτρια με 24-27.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 24-27
Πεντάλεπτα:  1-2, 3-4, 5-5, 9- 8, 10-11, 12-13 (ημιχ) 17-14, 19-17, 21-21, 23-22, 23-25, 24-27 (τελ)
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Π. Μελετάκος) Κουρής, Κλημανόγλου 4, Κυριακίδης, Τσιούτας, Μπαρμπαράκης, Χαρμπής, Πολίτης, Γρηγοράκης 6, Καραστέργιος 4, Μπουλούμπασης 4, Μουρελάτος 4, Αντύπας,   Μπελεχρής (Τ/Φ), Χρόνης (Τ/Φ), Γραμματικόπουλος 2, Σωτηράκης

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Ι Γαλάνης) Βαμβακάς Π , Καργάκης, Λιάλιος Α. 1, Ορκάς 2, Κορμάζος 8, Καραδήμας, Σκουλάς, Λιάλιος Χ. 4, Νικολακόπουλος, Δαμάσκος, Αγγελάκης 3, Καμπούρης, Ντούλιας, Τσιβρανίδης, Ντούσικος 4, Αλικάκος 5
Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης