Ισοπαλία στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Ισοπαλία στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Δύο ομάδες με ίδιους στόχους τέθηκαν αντιμέτωπες στη Θεσσαλονίκη. Καμία ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τους δύο πολύτιμους βαθμούς και έτσι ΧΑΝΘ και Φοίβος μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις μετά το 25-25. Οι Συκεώτες έκαναν εντυπωσιακό ξεκίνημα και προηγήθηκαν 8-2 αλλά οι γηπεδούχοι με ένα 7- 0 σερί πήραν κεφάλι στο σκορ με 9-8, έκλεισαν στο ημίχρονο με 13-10 και λίγο αργότερα στο ξεκίνημα της επανάληψης προηγήθηκαν με 15-10. Ο Φοίβος αντέδρασε έκανε το δικό του 5-0 σερί και το ματς ήρθε και
πάλι στα ίσια (15-15). Από κει και μετά η ΧΑΝΘ κρατούσε σταθερά το προβάδισμα και όταν προηγήθηκε στο 55΄25-21, ενώ στο 57:30 πέρασε μπροστά 25-22 και φάνηκε να «καθαρίζει» το ματς. Δύο γκολ του Ιωαννίδη όμως και ένα του Μπαλαμού στην εκπνοή διαμόρφωσαν το τελικό 25-25.

ΧΑΝΘ- ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 25-25
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-5, 4-7, 6-8, 9-9, 13-10 (ημχ.), 15-12, 17-15, 18-17, 22-20, 25-21, 25-25
ΧΑΝΘ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Φραγγής, Καφαντάρης, Σπυρόπουλος 5, Σαρηγιαννίδης, Κοκτσίδης 2, Ράμμος 2, Δέσπος , Λάππας 1, Ιωαννίδης, Κόντης 2, Μπουκοβίνας, Αργυρίου 6, Τσαβδάρης, Σιμιτσής 3, Κεσίδης 3, Ναουμίδης 1
ΦΟΙΒΟΣ (Βασίλης Σκανδάλης): Κότσιφας, Παπαγεωργίου, Μέτσης 2, Παρπούλας, Μπαλαμός 4, Χατζηαγαπίου 8, Ανδρεαδάκης, Ιωαννίδης 6, Σαουλίδης 3, Τραιανός , Ντούλματζης, Τάτσης, Τσιντίδης , Χατζηβακαλέλης, Καφαντάρης, Αποστολίδης 2
Διαιτητές: Πατιός, Τσιάνας,