Στο νήμα τα Βριλήσσια μέσα στο Καματερό - greekhandball.com

Στο νήμα τα Βριλήσσια μέσα στο Καματερό

Τη νίκη πήραν τα Βριλήσσια μέσα στο Καματερό. Το παιχνίδι είχε ολα τα χαρακτηριστικά ενος ντέρμπι, με τις ομάδες να πηγαίνουν γκολ-γκολ για να φτάσουμε στο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι διατηρούσαν προβάδισμα ενός τέρματος (11-10). Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους παίχτες του Π. Ασλανίδη να διατηρούν το προβάδισμα μέχρι το 43'. Τα Βριλήσσια με τον Ντούσικο πρωταγωνιστή, ισοφάρισαν το σκορ στο 45' και πήραν προβάδισμα τριών τερμάτων στο 50' το οποίο παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων, κατάφεραν και το κράτησαν μέχρι το τέλος, που βρήκε την ομάδα του Γιάννη Γαλάνη νικήτρια με 24-25.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 24-25

Πεντάλεπτα: 1-2, 3-5, 5-7, 6-9, 8-10, 11-10 (ημιχ) 12-10, 13-12, 15-15, 15-18, 19-20, 24-25 (τελικό)
ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Π. Ασλανίδης): Σκουτερης, Κόντης 1, Βασιλειου Θ, Σκοδριανός 4, Κλειτσικας 2, Αμανατιδης 7, Καμπουράκης 5, Αλιφιερης , Βαμβακουσης 3, Τσακούλης 1, Βασιλειου Α. 1, Ανεμογιάννης, Καραμπελας, Χιλάι, Ασλανιδης

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Ι. Γαλάνης): Βαμβακάς Π , Σκουλάς I. 4, Λιάλιος Α. 2, Κορμάζος, Καραδήμας, Σκουλάς Δ., Τσολακίδης, Νικολακόπουλος 4, Δαμάσκος, Καμπούρης, Ντούλιας 4, Τσιβρανίδης, Ντούσικος 8,  Αλικάκος 3
Διαιτητές: Τσάμος - Φωκίτης
Πέναλτι: 2/3 - 3/4