Ετοιμη η Πάτρα για το Λουξ Cup. Το πρόγραμμα των αγώνων
Οριστικοποιήθηκαν οι Όμιλοι στους οποίους θα αγωνιστούν οι συμμετέχουσες ομάδες στο «Λουξ CupU13» που θα διεξαχθεί στην Πάτρα από τις 20 έως τις 25 Ιουνίου.
Οι αγώνες θα διεξαχθούν από τις 8 το πρωί έως τις 9 το βράδυ στο ΕΑΚ «Δ. Τόφαλος» και στο Κλειστό Γυμναστήριο στο Κουκούλι.
Οι ομάδες είναι έτοιμες να μπουν στο τάραφλεξ και να προσφέρουν ένα μοναδικό αγωνιστικό θέαμα σε όλους όσοι βρεθούν στις κερκίδες των γηπέδων. Ο κόσμος θα έχει την ευκαιρία να θαυμάσει την τεχνική και τις αθλητικές ικανότητες των παιδιών που έχοντας μεγάλη αγάπη για το χάντμπολ θα συνεχίσουν να το εκπροσωπούν και στο μέλλον.
Οι Όμιλοι ανά κατηγορία και το πρόγραμμα των αγώνων οριστικοποιήθηκαν ως εξής:
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β'
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Ολυμπιακός Κερατσινίου
Διομήδης Άργους
ΙΕΚ Ξυνή Δικέας
ΧΑΝΘ
Ακαδημία Πάτρας
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟΚ
ΑΣΕ Δούκα
Φίλιππος Βέροιας
Φαίαξ Κέρκυρας
ΑΟ Πολιτεία
Γ' ΟΜΙΛΟΣ
NOVI BEOGRAD
Φοίβος Συκεών
Ν. Ιωνία
ΓΣ Χανίων
Σεριφάτο Αιγίου
Άνοιξη
Δ' ΟΜΙΛΟΣ
Αερωπός Έδεσσας
Βριλήσσια
Πυλαία
Δράμα '86
Άρης Νίκαιας
Ιπποκράτης Λάρισας
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β'
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Ορμή Λουξ
Άρης Νικαίας
ΑΟ Πανόραμα
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Εθνικός Κοζάνης
ΓΑΣ Καματερού
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
Ν. Ιωνία
Καστοριά
ΦΑΙΑΞ Κέρκυρας
Διομήδης Άργους
Δ' ΟΜΙΛΟΣ
RK TAURUNUM
Προσοτσάνη
Φιλώτας Φλώρινας
Καπανδρίτι
ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ- ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Ορμή Λουξ Α1
ΙΕΚ Ξυνή Α2
Άνοιξη Α3
ΑΣΕ Δούκα 1 Α4
ΑΣΕ Δούκα 2 Α5
Άρης Νίκαιας Α6
Αερωπός Έδεσσας Α7
Κορωπί Α8
Οι αγώνες θα διεξαχθούν από τις 8 το πρωί έως τις 9 το βράδυ στο ΕΑΚ «Δ. Τόφαλος» και στο Κλειστό Γυμναστήριο στο Κουκούλι.
Οι ομάδες είναι έτοιμες να μπουν στο τάραφλεξ και να προσφέρουν ένα μοναδικό αγωνιστικό θέαμα σε όλους όσοι βρεθούν στις κερκίδες των γηπέδων. Ο κόσμος θα έχει την ευκαιρία να θαυμάσει την τεχνική και τις αθλητικές ικανότητες των παιδιών που έχοντας μεγάλη αγάπη για το χάντμπολ θα συνεχίσουν να το εκπροσωπούν και στο μέλλον.
Οι Όμιλοι ανά κατηγορία και το πρόγραμμα των αγώνων οριστικοποιήθηκαν ως εξής:
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β'
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Ολυμπιακός Κερατσινίου
Διομήδης Άργους
ΙΕΚ Ξυνή Δικέας
ΧΑΝΘ
Ακαδημία Πάτρας
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟΚ
ΑΣΕ Δούκα
Φίλιππος Βέροιας
Φαίαξ Κέρκυρας
ΑΟ Πολιτεία
Γ' ΟΜΙΛΟΣ
NOVI BEOGRAD
Φοίβος Συκεών
Ν. Ιωνία
ΓΣ Χανίων
Σεριφάτο Αιγίου
Άνοιξη
Δ' ΟΜΙΛΟΣ
Αερωπός Έδεσσας
Βριλήσσια
Πυλαία
Δράμα '86
Άρης Νίκαιας
Ιπποκράτης Λάρισας
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β'
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Ορμή Λουξ
Άρης Νικαίας
ΑΟ Πανόραμα
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Εθνικός Κοζάνης
ΓΑΣ Καματερού
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
Ν. Ιωνία
Καστοριά
ΦΑΙΑΞ Κέρκυρας
Διομήδης Άργους
Δ' ΟΜΙΛΟΣ
RK TAURUNUM
Προσοτσάνη
Φιλώτας Φλώρινας
Καπανδρίτι
ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ- ΚΟΡΙΤΣΙΑ
Ορμή Λουξ Α1
ΙΕΚ Ξυνή Α2
Άνοιξη Α3
ΑΣΕ Δούκα 1 Α4
ΑΣΕ Δούκα 2 Α5
Άρης Νίκαιας Α6
Αερωπός Έδεσσας Α7
Κορωπί Α8
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄
ΕΛΛΑΔΟΣ ΄΄LUX CUP΄΄ 1η Φάση
|
|||||
|
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
|
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ
|
|
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
|
Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ
|
1
|
ΠΑΤΡΑ
ΛΟΥΞ
|
ΕΘΝΙΚΟΣ
ΚΟΖΑΝΗΣ
|
1
|
Ν.ΙΩΝΙΑ
|
RK TAURUNUM
|
2
|
ΑΡΗΣ
ΝΙΚΑΙΑΣ
|
ΓΑΣ
ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
|
2
|
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
|
ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ
|
3
|
ΑΟ
ΠΑΝΟΡΑΜΑ
|
ΚΥΚΛΩΠΕΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
|
3
|
ΦΑΙΑΞ
ΚΕΡΚΥΡΑΣ
|
ΦΙΛΩΤΑΣ
ΦΛΩΡΙΝΑΣ
|
4
|
|
|
4
|
ΔΙΟΜΗΔΗΣ
ΑΡΓΟΥΣ
|
ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ
|
Με αγώνες ένας προς όλους προκρίνονται στους «8» οι 2 πρώτοι των ομίλων. Οι
πρώτοι των νέων ομίλων (Α-Β)(Γ-Δ) θα αγωνιστούν σε νοκ άουτ χιαστοί αγώνες για
τις θέσεις 1-4(Ε΄ΟΜΙΛΟΣ) οι ηττημένοι για 5-8 (Ζ΄ΟΜΙΛΟΣ)κοκ για τις θέσεις 9-11(Η΄ΟΜΙΛΟΣ)
& 12-14(Η΄ΟΜΙΛΟΣ).
2η Φάση Παίζουν Χιαστοί Αγώνες
|
|||
|
Α΄-
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
|
|
Γ΄-
Δ΄ΟΜΙΛΟΣ
|
1
|
1ος Α΄ - 2ο Β΄ Ομίλου
|
1
|
1ος Γ΄ - 2ο Δ΄ Ομίλου
|
2
|
1ος Β΄ - 2ο Α΄ Ομίλου
|
2
|
1ος Δ΄ - 2ο Γ΄ Ομίλου
|
3
|
3ος Α΄ - 3ο Β΄ Ομίλου
|
3
|
3ος Γ΄ - 4ο Δ΄ Ομίλου
|
4
|
|
4
|
3ος Δ΄ - 4ο Γ΄ Ομίλου
|
3η Φάση Σχηματίζονται οι όμιλοι και παίζουν ένας
προς όλους
|
|||||||
|
Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ (1-4)
|
|
Ζ΄ΟΜΙΛΟΣ
(5-8)
|
|
Η΄ΟΜΙΛΟΣ
(9-11)
|
|
Θ΄ΟΜΙΛΟΣ
(12-14)
|
1
|
1ος Α Ομίλου
|
1
|
2ος Α Ομίλου
|
1
|
3ος Α-Β Ομίλου
|
1
|
4ος
Α-Β Ομίλου
|
2
|
1ος Β Ομίλου
|
2
|
2ος Β Ομίλου
|
2
|
3ος Γ Ομίλου
|
2
|
4ος
Γ Ομίλου
|
3
|
1ος Γ Ομίλου
|
3
|
2ος Γ Ομίλου
|
3
|
3ος Δ Ομίλου
|
3
|
4ος
Δ Ομίλου
|
4
|
1ος Δ Ομίλου
|
4
|
2ος Δ Ομίλου
|
|
|
|
|
Η σειρά
των αγώνων θα καθορίζεται ανά αγωνιστική για να έχουμε τελικό ενδιαφέρων
|
ΕΝΑΡΞΗ
|
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
|
ΠΡΩΙ
|
ΣΑΒΒΑΤΟ
20/6/2015
16:00
Άφιξη των ομάδων
18:00
Τεχνική
Σύσκεψη
20:30
Τελετή Έναρξης
Πολυχώρος
΄΄ Χάραμα΄΄
|
Α/Α
|
ΩΡΑ
|
21 /6
|
22/6
|
23/6
|
24/6
|
|
ΤΕΛΙΚΟΙ 25/6 ΚΟΥΚΟΥΛΙ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
8.00 - 9.00
|
Α2 - Α3
|
Γ3 – Γ4
|
1Ε - 4Ε
|
Η2 - Η3
|
|
3Ζ - 4Ζ 7η-8η
|
|
2
|
9.00 – 10.00
|
Β2 – Β3
|
Γ1 – Γ2
|
2Ε - 3Ε
|
Θ2 - Θ3
|
|
1Ζ - 2Ζ 5η-6η
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3
|
10.00 – 11.00
|
Γ2 – Γ3
|
Β1 – Β2
|
1Ζ - 4Ζ
|
1Ε - 3Ε
|
|
|
|
4
|
11.00 – 12.00
|
Γ1 – Γ4
|
Α1 – Α2
|
2Ζ - 3Ζ
|
2Ε - 4Ε
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5
|
12.00 – 13.00
|
Δ2 - Δ3
|
Δ1 – Δ2
|
Η1 - Η3
|
1Ζ - 3Ζ
|
|
|
|
6
|
13.00 – 14.00
|
Δ1 - Δ4
|
Δ3 – Δ4
|
Θ1 - Θ3
|
2Ζ - 4Ζ
|
|
|
|
|
Α1 & Β1
|
Α3
& Β3
|
Η2
& Θ2
|
Η1
& Θ1
|
|
ΣΥΝΟΛΟ
43 ΑΓΩΝΕΣ
|
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟΙ
ΑΓΩΝΕΣ
|
|||||
|
ΩΡΑ
|
21/6
|
22/6
|
23/6
|
24/6
|
1
|
15.00 – 16.00
|
|
3ος
Α΄ - 3ο Β΄ Ομίλου
|
|
|
2
|
16.00 – 17.00
|
Α1 – Α3
|
1ος
Β΄ - 2ο Α΄ Ομίλου
|
|
Θ1 - Θ2 12η-13η
|
|
|
|
|
Ρ
Ε
Π
Ο
|
|
3
|
17.00 – 18.00
|
Β1 – Β3
|
1ος
Α΄ - 2ο Β΄ Ομίλου
|
Η1 - Η2 9η-10η
|
|
4
|
18.00 – 19.00
|
Γ1 – Γ3
|
1ος
Γ΄ - 2ο Δ΄ Ομίλου
|
PORTO RIO
ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΤΡΑΠΕΖΑ
ΣΥΠΧΕ
|
|
|
|
|
|
||
5
|
19.00 – 20.00
|
Γ2 – Γ4
|
1ος
Δ΄ - 2ο Γ΄ Ομίλου
|
||
6
|
20.00 – 21.00
|
Δ1 - Δ3
|
3ος
Γ΄ - 4ο Δ΄ Ομίλου
|
||
|
|
|
|
|
|
7
|
21.00 – 22.00
|
Δ2 - Δ4
|
3ος
Δ΄ - 4ο Γ΄ Ομίλου
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Α2
& Β2
|
|
|
ΠΑΤΡΑ : ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΄΄OPEN΄΄ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄ LUX
CUP
|
||||
1η ΦΑΣΗ
|
||||
|
Α
|
Β
|
Γ
|
Δ
|
|
|
|
|
|
1
|
Ολυμπιακός Κερατσινίου
|
ΠΑΟΚ
|
NOVI
BEOGRAD
|
Αερωπός Έδεσσας
|
2
|
Διομήδης Άργους
|
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
|
Φοίβος Συκεών
|
Βριλήσσια
|
3
|
ΙΕΚ Ξυνή Δικέας
|
Φίλιππος Βέροιας
|
Ν. Ιωνία
|
Πυλαία
|
4
|
ΧΑΝΘ
|
Φαίαξ Κέρκυρας
|
ΓΣ Χανίων
|
Δράμα 86΄
|
5
|
Ακαδημία Πάτρας
|
ΑΟ Πολιτεία
|
Σεριφάτο Αιγίου
|
Άρης Νίκαιας
|
6
|
|
|
Άνοιξη
|
Ιπποκράτης Λάρισας
|
΄΄OPEN΄΄ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ/ΚΟΡΙΤΣΙΑ
|
||
1
|
ΟΡΜΗ ΛΟΥΞ
|
Α1
|
2
|
ΙΕΞ ΞΥΝΗ
|
Α2
|
3
|
ΑΝΟΙΞΗ
|
Α3
|
4
|
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1
|
Α4
|
5
|
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 2
|
Α5
|
6
|
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
|
Α6
|
7
|
ΦΑΙΑΞ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
|
Α7
|
8
|
ΚΟΡΩΠΙ
|
Α8
|
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
ΠΡΩΙ
|
|
|
ΤΟΦΑΛΟΣ
|
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
|
ΤΟΦΑΛΟΣ
|
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
|
ΤΟΦΑΛΟΣ
|
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
|
ΤΟΦΑΛΟΣ
|
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
|
|
|
ΩΡΑ
|
21 /6
|
21/6
|
22/6
|
22/6
|
23/6
|
23/6
|
24/6
|
24/6
|
1
|
8.00 -
9.00
|
Α3-Α4
|
Δ2-Δ5
|
Β1-Β3
|
Δ1-Δ3
|
Γ3-Γ6
|
Δ2-Δ4
|
Α΄3-Β΄3
|
ΜΙΝΙ Α4-Α8
Α3-Α6
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2
|
9.00 –
10.00
|
Β2-Β5
|
Γ1-Γ6
|
Β4-Β5
|
Γ4-Γ5
|
Α2-Α4
|
Β2-Β4
|
Γ΄3-Δ΄3
|
ΜΙΝΙ Α1-Α7
Α2-Α5
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3
|
10.00 –
11.00
|
Α2-Α5
|
Β3-Β4
|
Δ4-Δ5
|
Γ2-Γ6
|
Α1-Α5
|
Β1-Β5
|
Γ΄2-Δ΄2
|
Γ΄5-Δ΄5
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4
|
11.00 –
12.00
|
Δ3-Δ4
|
Δ1-Δ6
|
Δ2-Δ6
|
Α4-Α5
|
Γ2-Γ4
|
Δ3-Δ6
|
Α΄2-Β΄2
|
Α΄5-Β΄5
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5
|
12.00 –
13.00
|
Γ2-Γ5
|
ΜΙΝΙ Α5-Α3
Α2-Α6
|
Γ1-Γ3
|
ΜΙΝΙ Α2-Α8
Α3-Α7
|
Δ1-Δ5
|
ΜΙΝΙ Α3-Α8
Α2-Α7
|
Α΄1-Β΄1
|
Α΄4-Β΄4
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6
|
13.00 –
14.00
|
Γ3-Γ4
|
ΜΙΝΙ Α4-Α7
Α1-Α8
|
Α1-Α3
|
ΜΙΝΙ Α1-Α5
Α4-Α6
|
Γ1-Γ5
|
ΜΙΝΙ Α1-Α6
Α4-Α5
|
Γ΄1-Δ΄1
|
Γ΄4-Δ΄4
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7
|
14.00 – 15.00
|
|
|
|
|
|
|
|
Γ΄6-Δ΄6
|
|
|
Α1&Β1
|
Α2&Β2
|
Α3&Β3
|
|
|
|
ΑΠΟΓΕΥΜΑ
|
ΑΠΟΓΕΥΜΑ
|
ΑΠΟΓΕΥΜΑ
|
ΑΠΟΓΕΥΜΑ
|
ΑΠΟΓΕΥΜΑ
|
ΑΠΟΓΕΥΜΑ
|
ΑΠΟΓΕΥΜΑ
|
|
|
ΤΟΦΑΛΟΣ
|
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
|
ΤΟΦΑΛΟΣ
|
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
|
23/6
ΡΕΠΟ
|
ΤΟΦΑΛΟΣ
|
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
|
|
|
ΩΡΑ
|
21 /6
|
21/6
|
22/6
|
22/6
|
24/6
|
24/6
|
|
1
|
15.00 – 16.00
|
|
B3-B5
|
Β2-Β3
|
|
Ρ
Ε
Π
Ο
|
11η-12η ΠΠ
|
ΜΙΝΙ Α5-Α7
Α3-Α4
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2
|
16.00 - 17.00
|
A1-A2
|
A3-A5
|
Γ5-Γ6
|
Δ1-Δ4
|
9η-10η ΠΠ
|
ΜΙΝΙ Α1-Α2
Α6-Α8
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3
|
17.00 – 18.00
|
B1-B2
|
Δ4-Δ6
|
Α2-Α3
|
Δ5-Δ6
|
15η-16η ΠΠ
|
19η-20η ΠΠ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4
|
18.00 – 19.00
|
Γ1-Γ2
|
Γ4-Γ6
|
Β1-Β4
|
Δ2-Δ3
|
13η-14η ΠΠ
|
17η-18η ΠΠ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5
|
19.00 – 20.00
|
Δ3-Δ5
|
ΜΙΝΙ Α5-Α6
Α2-Α3
|
Γ2-Γ3
|
ΜΙΝΙ Α1-Α3
Α5-Α8
|
HOTEL PORTO RIO
ΣΥΠΧΕ 18.30
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6
|
20.00 – 21.00
|
Δ1-Δ2
|
ΜΙΝΙ Α7-Α8
Α1-Α4
|
Γ1-Γ4
|
ΜΙΝΙ Α6-Α7
Α2-Α4
|
PORTO RIO
SYPXE
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7
|
21.00
- 22.00
|
Γ3-Γ5
|
|
Α1-Α4
|
|
|
PORTO RIO
SYPXE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Α4 & Β4
|
Α5 & Β5
|
|
|
|
ΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΄΄LUX CUP΄΄
ΠΑΤΡΑ 2015
|
||||
ΩΡΑ
|
ΠΕΜΠΤΗ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ
2015
ΚΟΥΚΟΥΛΙ
|
ΠΕΜΠΤΗ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ
2015
ΠΑΝΕΠΙΣΤΙΜΙΟ
|
ΠΕΜΠΤΗ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ
2015
ΤΟΦΑΛΟΣ
|
|
1
|
8.00 -
9.00
|
3Ζ-4Ζ 5η 6η θέση
|
ΜΙΝΙ 7η-8η & 5η-6η
|
5η-6η ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
|
|
|
|
|
|
2
|
9.00 – 10.00
|
1Ζ-2Ζ 7η 8η θέση
|
7η-8η ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
|
3Ε-4Ε ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡ.3η-4η
|
|
|
|
|
|
3
|
10.00 –
11.00
|
|
|
ΜΙΝΙ 1η-2η & 3η-4η
|
|
|
|
|
|
4
|
11.00 –
12.00
|
|
|
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 3η-4η
|
|
|
|
|
|
5
|
12.00 –
13.00
|
|
|
1Ε-2Ε ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 1η-2η
|
|
|
|
|
|
6
|
13.00 –
14.00
|
|
|
ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 1η-2η
|
|
|
|
|
|
|
|
ΑΠΟΝΟΜΕΣ&
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΟΜΑΔΩΝ
|
No comments
Post a Comment