Σημαντική νίκη του Φοίβου - greekhandball.com

Σημαντική νίκη του Φοίβου

Σπουδαία νίκη για τον Φοίβο Συκεών στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία. Η ομάδα του Ευθύμη Πιπελίδη μετά από ενα ημίχρονο μοιρασμένο με το σκορ να βρίσκεται ισόπαλο 10-10, μπήκε πολύ δυνατά στην επανάληψη, παίζοντας πολύ καλή άμυνα και με αποτελεσματικότητα στην επίθεση, έχτισαν μια διαφορά που έφτασε και τα 8 γκολ, για να λήξει το παιχνίδι με 29-24 για τους γηπεδούχους που έφτασαν τους πέντε βαθμούς.

ΦΟΙΒΟΣ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 29-24
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-4, 8-6, 10-10, 12-12 (ημχ), 17-12, 21-14, 24-16, 26-18, 28-20, 29-24.
ΦΟΙΒΟΣ (Ευθύμης Πιπελίδης): Μέτσης 6, Βότσης 3, Μπαλαμός 8,
Τσίριακ 1, Σιμιτσής, Χατζηαγαπίου, Μπέτσιος, Βαφειάδης, Ντούλματζης, Πίτσιος 3, Τσαμεσίδης 2, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης, Πάτσιας, Σαουηλίδης, Καβουσανάκης 4, Χατζηβακαλέλης 2.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Ξηρός, Κρητικός 6, Παπαπούλιος, Στούμπης 5, Μακρυγιάννης 2, Μάτοβιτς 3, Κουτρουμπής 1, Χειβιδόπουλος, Βλαχοθανάσης, Καραστέργιος, Τζάνος, Χαντέλης 1, Παπαδιονυσίου 5, Χιωτέλης, Ντιάρας, Βασιλόπουλος 1.