Έκτη συνεχόμενη νίκη για τον 'Χιλιώτης Δράμα 86' - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Έκτη συνεχόμενη νίκη για τον 'Χιλιώτης Δράμα 86'

Ευρεία νίκη με 30-19 πέτυχαν οι Δραμινοί επί του μαχητικού Αρη Θεσσαλονίκης μπροστά σε τουλάχιστον 500 Δραμινούς φιλάθλους.

Η ομαδα του Σάββα Δεμερτζίδη, χωρίς να φτάσει σε υψηλά στάνταρ απόδοσης, πήρε απο την αρχή το προβάδισμα, ξεφεύγοντας με 4 τέρματα μετά το 15', για να λήξει το ημίχρονο με 13-8. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης προσπάθησε στα πρώτα λεπτά να μειώσει, κάτι που το κατάφερε στο 40' όταν το σκορ έφτασε στο 17-15. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για τους παίχτες του Κώστα Κοκτσίδη και οι γηπεδούχοι με όπλο την ομαδικότητα στην άμυνα, δέχθηκε μόνο 4 γκολ στο τελευταίο 20λεπτο και με τους Κοτσαμαρίκογλου, Κοβογλανίδη, Αντριέβσκι να σκοράρουν στην επίθεση, έφτασαν στη νίκη με σκορ 30-19

Το περιφερειακό κανάλι STAR Βορείου Ελλάδος αγκάλιασε την προσπάθεια του ΄΄ΧΙΛΙΩΤΗΣ΄΄
ΔΡΑΜΑ 1986 και κάθε Πέμπτη στις 22:00 σε περιγραφή Δημήτρη Αδάκτυλου θα δείχνει τα εντός έδρας παιχνίδια. Επίσης η διεύθυνση του καναλιού θα κάνει προσπάθεια αφού έχει την τεχνική δυνατότητα, να δείξει ένα κρίσιμο φετινό παιχνίδι σε απευθείας μετάδοση.

΄΄ΧΙΛΙΩΤΗΣ΄΄ ΔΡΑΜΑ 1986 - ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 30-19
Πεντάλεπτα: 2-3, 5-4, 6-4, 9-5, 10-6, 13-8 (ημιχ.), 16-12, 17-15, 20-15, 24-16, 28-18, 30-19.
.
΄΄ΧΙΛΙΩΤΗΣ΄΄ ΔΡΑΜΑ 1986:(Δεμερτζίδης Σάββας)  Βαλαβάνης 2, Κοτσαμαρίκογλου 4,  Αντριέβσκι 13, Κουρτίδης , Τορνικίδης , Τσιτσίγκος ,Σιδηρόπουλος, Παράσχου , Κουρουτζίδης 2, Παπάζογλου, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης 2, Χατζηνικολάου 1, Νέλκος, Σπέντζος 2, Θωμίδης 1.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: (Κοκτσίδης Κωνσταντίνος) Ρούσος, Μολφέτας 1, Τσαγκαράκης 2, Βιτάνογλου 4, Παπατέρπου, Ψωμαθιανός 2, Κοεν, Γιαβρόγλου, Καλιανίδης, Τσιρτσουρίδης 3, Αργυρόπουλος, Πάνος, Δινάλης, Παπαχρήστου 5, Αδαμίδης 2, Μουρτσίνος.

Διαιτητές: Σαπανίδης– Παρασκευούδης