ΕΣΧΑ Εφήβων: Το 11 στα 11 ο Πανελλήνιος - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Το 11 στα 11 ο Πανελλήνιος

Δύσκολη νίκη για τον ΠΓΣ που επικράτησε στη Νίκαια επί του Άρη Νικαίας με 25-27 και παρέμεινε στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ εφήβων με 11 νίκες σε 11 παιχνίδια.

Το πρώτο ημίχρονοείχε τα χαρακτηριστικά ενος ντέρμπι με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι τέλους, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες (14-14), με τον Άρη όμως να δέχεται πλήγμα από την αποβολή του καλύτερου παίχτη του εώς εκείνη τη στιγμή, Ποταμούση, ο οποίος 6 δευτερόλεπτα
πριν τη λήξη του ημιχρόνου δέχτηκε την κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι. Το δεύτερο ημίχρονο, ήταν διαφορετικό, αφού ο Πανελλήνιος πήρε από νωρίς το προβάδισμα και στη συνέχεια χτίζοντας μια διαφορά ασφαλείας, κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 25-27.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 25-27
5λεπτα: 2-3, 4-4, 7-6, 8-9, 11-11, 14-14 (ημ) 14-16, 15-19, 17-21, 19-25, 21-26, 25-27

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος): Terlecky (τ/φ), Γιαμπουράνης, Καραγκούνης, Τόμοβιτς 1, Μαυρομάτης 1, Αθανασίου 5, Ραγκούσης 1, Τόμσον 1, Παπαδημητρίου (τ/φ), Παπαδάκης 4, Ποδογοριαννιώτης 3, Ταβλαρίδης 3, Ποταμούσης 5, Κρεμμύδας 1.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Leshi (τ/φ), Παπαπούλιος 3, Ζωγραφίδης, Παπαχρήστος, Μαντζόπουλος 1, Μάλλιος 1, Τσακουρίδης 4, Νικολούτσος 3,  Παπαδόπουλος, Σαλαπάτας 7, Ασβεστάς 7, Μουρτζούκος, Καλλονιάτης 1, Σταυρινόπουλος, Μιχελάκος, Μπούνιας.