Στη δεύτερη θέση τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Στη δεύτερη θέση τα Βριλήσσια

Με όπλο την πολύ καλή αμυντική λειτουργία και το καθαρό μυαλό στα δύσκολα σημεία τα Βριλήσσια κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση του Καματερού, παίρνοντας μια σημαντική νίκη με 24-20 με την οποία αναρριχήθηκαν πλέον στη 2η θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Α2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το 15'. Από εκεί και μετά οι παίκτες του Νίκου Εργαζάκη βελτίωσαν αισθητά την απόδοσή τους και κατάφεραν να
κλείσουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 3 γκολ και σκορ 14-11. Στο δεύτερο μέρος τα Βριλήσσια επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο ματς και διατήρησαν το προβάδισμα στο σκορ. Το Καματερό μείωσε δέκα λεπτά πριν το τέλος στο σε 22-20, αλλά τα Βριλήσσια  επιδεικνύοντας αντανακλαστικά κατάφεραν να ανταπεξέλθουν στην πίεση και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 24-20.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 24-20
5λεπτα: 2-2, 4-4, 6-5, 9-7, 12-9, 14-11 (ημίχρονο), 17-12, 19-16, 22-18, 22-20, 23-20, 24-20 (τελικό)

Βριλήσσια: Τσικογιαννόπουλος 5, Δουνάκης, Ντούσικος 3, Κορμάζος 1, Όρκας, Λάγιος Β. (τφ), Κάτρης, Νικολακόπουλος 4, Κλεώπας 4, Ράμμος Χ. 4, Κατσαρός, Γαλανάκης, Τσιβρανίδης (τφ), Λιάλιος Α., Σομπιρακούλ 3

Καματερό: Πανόπουλος (τφ), Κοτοπούλης, Γκεργκίνα 1, Σκορδιάνος, Γκλάβας, Κλεϊτσίκας 2, Αμανατίδης 9, Μάγκος 1, Βαμβακούσης 2, Τότο 2, Σημισακάκης, Χριστόπουλος, Συμεωνίδης (τφ), Καμπουράκης, Μπιτόπουλος, Μπούτος 3

Δίλεπτες αποβολές: 7-4
Πέναλτι: Βριλήσσια 4/4, Καματερό 0/3