Κύπελλο ΕΣΧΑ «Φώτης Μπάβας»: Προβάδισμα πρόκρισης για τον Άρη Νικαίας - greekhandball.com

Κύπελλο ΕΣΧΑ «Φώτης Μπάβας»: Προβάδισμα πρόκρισης για τον Άρη Νικαίας

Προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του κυπέλλου ΕΣΧΑ "Φ'ωτης Μπάβας" πήρε ο Άρης Νικαίας που επικράτησε χθες του Έσπερου Καλλιθέας με 26-20, στα πλαίσια του πρώτου αγώνα, για την προημιτελική φάση του θεσμού, πραγματοποιώντας μια καλή πρόβα για την έναρξη των πλέι οφς ανόδου στην Α1, που ξεκινούν την επόμενη εβδομάδα.

Η ομάδα του Τάκη Μελετάκου, αφού πήρε μια διαφορά ασφαλείας μετά το πρώτο εικοσάλεπτο, έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 15-6. Στο
δεύτερο ημίχρονο η εικόνα ήταν ανάλογη, με την ομάδα του Νίκου Τσαφαντάκη στο τελευταίο δεκάλεπτο να μαζεύει τη διαφορά, για να λήξει το παιχνίδι με τελικό σκορ 26-20.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 26-20
Πεντάλεπτα : 1-1, 3-3, 6-3, 11-4, 13-5, 15-6 ημιχ 18-8, 19-10, 20-14, 24-15, 24-17, 26-20 τελ

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος Π) Κλημανόγλου 2, Αθανασίου 2, Μαλανδρένιας 1, Μουλιάτος, Μελετάκος,  Δημητρόπουλος 1,  Χρηματόπουλος (τ/φ),  Ποταμούσης 2, Μπουλούμπασης,Γουναράς, Μουρελάτος 2, Κρητικός 8,  Χαρμπής 2, Γρηγοράκης 1, Γραμματικόπουλος 5, Καπετάνιος (τ/φ).

ΠΟ ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Τσαφαντάκης Ν) Παπαδημτρίου, Πανταζής, Μπακαβέλος, Πριόβολος 3, Σεϊντής, Μαζουρίδης, Καραμαγκέλας 5, Καύκουλας 4, Φωτόπουλος, Ρηγανάκος 1, Γραμματικόπουλος Στ 1, Αθανασιάδης 1, Ψαρρός 5