Συνέχισε το σερί του ο Φαίακας - greekhandball.com

Συνέχισε το σερί του ο Φαίακας

Άνετη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Φαίακας Κέρκυρας επί της Άνω Πόλης Άρτας με 21-45 στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Β Εθνικής, με την οποία διεύρυνε το φετινό του σερί σε 13/13 χάρις στην οποία διατηρήθηκε στην κορυφή του ομίλου με 26 βαθμούς και ενώ απομένουν μόνο 2 αγωνιστικές για την ολοκλήρωση των αγώνων του ομίλου, με το μυαλό να βρίσκεται ήδη στο ματς της χρονιάς των μπαράζ το Μάιο, που θα κρίνει και την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

Οι παίκτες του Νίκου Ριγανά πήραν από την αρχή κεφάλι στο σκορ και διεύρυναν συνεχώς τη
διαφορά με το σκορ του 1ου ημιχρόνου να είναι 9-20. Παρόμοια ήταν η εικόνα και στο 2ο ημίχρονο, με το τελικό σκορ να κλείνει στο 21-45 με προπονητή και παίκτες να αποχωρούν απολύτως ευχαριστημένοι από την εικόνα και τη σοβαρότητα της ομάδας.

ΓΣ ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 21-45
Πεντάλεπτα: 2-3,4-5,5-9,8-13,8-17,9-20(ημιχρ),11-22,13-26,16-31,18-35,19-39,21-45(τελικό)

Άνω Πόλη Άρτας: (Κολιούλης): Demce, Δελικούρας(3), Καρατζιάς, Γαρίδας(3), Κολιούλης, Γιαννακάς(2), Γιαμούρης, Μακρής Σ.(5), Μακρής Δ.(2), Μηλιώνης(2), Μόσχος, Γκούβελος

Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας (Ριγανάς,): Ντούρος, Λιτσαρδόπουλος(5), Γεωργιάδης(6), Καραμανλής, Τσόνας, Δημητρέλλος, Νάστος (1), Κουλούρης, Μελίδης (3), Κολοβός(9), Κορακιανίτης(3), Ασμάνογλου(11), Γιούργας Σ.(1), Μωραίτης(4)

Πέναλτι:1/3-2/2