Στο F6 Νεανίδων ο Φέρωνας - greekhandball.com

Στο F6 Νεανίδων ο Φέρωνας

Με το εισιτήριο της συμμετοχής στο f6 του πρωταθλήματος Νεανίδων, επέστρεψαν το βράδυ του Σαββάτου από το Βόλο οι αθλήτριες του Φέρωνα, όπου σε αγώνα μπαράζ  αντιμετώπισαν τον  ΓΑΣ Καματερού.

Τα κορίτσια του Γ. Τσικίνα έδειξαν από το πρώτο λεπτό του αγώνα τις διαθέσεις τους. Έπαιξαν συγκεντρωμένες, χρησιμοποιώντας το δυνατό τους όπλο, την πιεστική άμυνα. Δεν επέτρεψαν στις αντιπάλους να ανοίξουν το παιχνίδι τους και με πολλές κλεμμένες μπάλες ξεχύνονταν στην αντεπίθεση, στην προσπάθεια τους να διευρύνουν νωρίς τη διαφορά του σκορ. Κατάφεραν με πολύ καλό ρυθμό και κίνηση της μπάλας στην επίθεση να πετύχουν τη διαφορά των 8 γκολ στο πρώτο ημίχρονο 16-8.

Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε το ΚΑΜΑΤΕΡΟ καλύτερο, με την τερματοφύλακα  Μακρή να
παραγματοποιεί σημαντικές επεμβάσεις, όμως η διαφορά δεν ήταν εύκολο να καλυφθεί κι έτσι ο Φέρωνας πήρε τη νίκη πρόκριση με σκορ 24-20.

ΦΕΡΩΝΑΣ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 24-20

Τα πεντάλεπτα:3-0, 3-3,7-4, 9-6, 13-7, 16-8 ημιχ. 18-11, 19-13, 21-14, 22-17, 23-19, 24-20
Διαιτητές: ΠΑΠΑΜΑΤΘΑΙΟΥ (Λαμία), ΧΡΗΣΤΙΔΗ (Βόλος)

ΦΕΡΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: (ΤΣΙΚΙΝΑΣ, ΚΟΥΜΙΤΣΑΡΣΚΑ) ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΗ, ΚΑΤΣΙΚΑΡΩΝΗ, ΛΟΥΡΗ 12, ΚΕΡΙΜΗ 4, ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ, ΚΑΡΑΝΑΤΣΙΟΥ 2, ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΟΥ, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ 4, ΓΙΑΝΝΑΚΟΒΙΤΟΥ, ΜΑΤΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΕΡΛΙΔΗ 2, ΚΥΡΙΚΛΙΔΟΥ

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: (ΒΑΡΕΛΤZΗΣ, ΤΖΟΥΑΝΟΠΟΥΛΟΣ) ΜΑΚΡΗ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ 3, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ 1, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Μ., ΜΑΡΓΕΤΑ, ΤΖΟΒΑΡΑ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Μ-Ε., ΤΣΑΠΑΡΑ, ΜΑΝΙΑ 12, ΑΛΙΦΙΕΡΗ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Α. 1, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ 1.

Δίλεπτες: 4-5,  Πέναλτι: 8-5