Στα μπαράζ ανόδου στην Α2 ανδρών ο Θρίαμβος - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Στα μπαράζ ανόδου στην Α2 ανδρών ο Θρίαμβος

Με νίκη 31-29 απέναντι στην ομάδα του Ηλυσιακού τέλειωσε τις υποχρεώσεις του ο Θρίαμβος στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Β Εθνικής και κατέλαβε την 2η θέση που οδηγεί στους αγώνες μπαραζ για την άνοδο στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Η ομάδα του Νίκου Δρέττα μπήκε αποφασισμένη στο παιχνίδι και πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, όμως ο Ηλυσιακός βρισκόταν σε απόσταση αναπνοής. Μετά το 15' οι γηπεδούχοι με καλή άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά, για να π΄΄ανε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενοι στο σκορ
με 19-14.

Ανάλογη εικόνα και στο πρώτο τέταρτο το δευτέρου ημιχρόνου με το σκορ στο 45' να βρίσκεται στο 25-20. Ο Ηλυσιακός με ενα επι μέρους 0-4 κατάφερε να μειώσει στο 50' σε 25-24, όμως στα τελευταία 10 λεπτά που απέμεναν για τη λήξη, ο Θρίαμβος ήταν πιο ψύχραιμος, φτάνοντας στη νίκη με 31-29, που του δίνει το δικαίωμα συμμετοχής στα μπαράζ ανόδου στην Α2 ανδρών.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ
Πεντάλεπτα: 4-2, 6-5, 9-8, 12-9, 15-11, 19-14 ημ, 21-15, 25-17, 25-20, 25-24, 28-26, 31-29 (τελικό)

Θρίαμβος(Δρέττας Νικ.) : Χριστοδούλου Γ. 5, Μίχος Κ. 3, Σταλίκας Ν., Κρεμόνας Ν. 7, Τριανταφύλλου Π. 5, Βρόντος Γ., Παπουτσής Κ., Ζαχαρόπουλος Ζ., Κωνσταντινίδης Σ., Σικιαρίδης Γ., Αγγελής Ν. 4, Φουρλόπουλος Ν., Λάλας Π., Δάβαρης Γ., Θεοδοσόπουλος Κ. 2, Ζέκιος Φ. 5.

Ηλυσιακός Α.Ο. (Ζαχαράκης Γ.) : Αποστόλου Α., Όσσινο Α. 6, Τσερπές Γ. 1, Βερβερίδης Γ., Τσέτσος Δ. 2, Σουρβίνος Σ. 1, Ξεσφίγγης Ε. 1, Ζαγγάνας Π., Ιωαννίδης Ι 8, Ανδρεάδης Ε., Μάνθος Γ. 10.

Διαιτητές : Τσάμος, Φωκίτης