Α2 Ανδρών: Κι άλλη νίκη για τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Α2 Ανδρών: Κι άλλη νίκη για τα Βριλήσσια

Τη δεύτερη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχαν τα Βριλήσσια που επικράτησαν της μαχητικής Νεας Ιωνίας με σκορ 32-24.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ισορροπημένα και για τις δύο ομάδες που συμβάδιζαν στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, για να τις βρεί το σφύριγμα της κόρνας του ημιχρόνου ισόπαλες με σκορ 11-11.

Ανάλογη εικόνα και στις αρχές της επανάληψης, μέχρι το 40' όπου το σκορ ήταν 16-15 για τους γηπεδούχους. Στο σημείο εκείνο, οι παίχτες του
Δημήτρη Καφφάτου, βελτίωσαν σημαντικά την αμυντική τους λειτουργία και έχοντας αποτελεσματικότητα στην επίθεση με κύριους εκφραστές τους Ντούσικο και Τσαγκούλη, κατάφεραν με ενα σερί 5-0 να προηγούνται με 21-15 στο 50'.

Στα λεπτά που απέμεναν για τη λήξη, οι παίχτες των Βριλησσίων, ελέγχοντας το ρυθμό του αγώνα, διεύρυναν τη διαφορά στο σκορ, με το τελικό σφύριγμα να τους βρίσκει νικητές με τελικό σκορ 32-24

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 32-24
Πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 8-7, 8-8, 9-9, 11-11 (ημ.),13-13, 16-15, 21-15, 24-18, 27-22, 32-24 (τελικό)

Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων (Δ. Καφφάτος): Καμπούρης, Τζανιδάκης 5, Λέκκας 1, Πέρρος 2, Ντούσικος 8, Όρκας 1, Τσαγκούλης 8, Φιλίππου 2, Χρονόπουλος, Κάτρης 1, Λάγιος, Νικολακόπουλος, Παπαϊωάννου, Θάνος, Σκουλάς 4, Παππάς

Ο.Φ.Ν. Ιωνίας (Γ. Μπένιας ): Μπεκρής, Ράμμος Β. 3, Οικονόμου 1, Κουτσής 4, Βαλούρδος, Ράμμος Α. 1, Σκελετάρης 2, Γιαννόπουλος, Παπουτσής 7, Ρομπόκος, Ιατρίδης 3, Καπετανάκης, Λουκιδέλης 1, Κουτρουλιάνος, Παπαδόπουλος Σ. 2, Χαλκιάς