Α2 Ανδρών: Δραματικό φινάλε στη Νάουσα με νικητή τον ΑΟ Ιωαννίνων (βίντεο) - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Α2 Ανδρών: Δραματικό φινάλε στη Νάουσα με νικητή τον ΑΟ Ιωαννίνων (βίντεο)

Το… δυο στα δυο έκανε το απόγευμα του Σαββάτου ο Α.Ο. Ιωαννίνων, που επικράτησε με 30-31 του Ζαφειράκη για τη δεύτερη αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 κατηγορίας ανδρών.

Η ομάδα του Κώστα Χαρίση, μπήκε πολύ δυνατα στο παιχνίδι και στο 10’ είχε πάρει προβάδισμα με 3-7. Στη συνέχεια με δυνατές άμυνες και σωστές επιθέσεις, οι παίκτες των Ιωαννίνων, κράτησαν το προβάδισμα με το σκορ να διαμορφώνεται στο 7-12 στο 20’.

Η ομάδα του Ζαφειράκη επιχείρησε την αντεπίθεση και μείωσε σε 10-13 στο 25’ και σε 13-15, στο τέλος του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ζαφειράκης μπήκε δυνατά και μόλις στο 35’ ισοφάρισε 18-18, ενώ στο 45’
προηγήθηκε με 24-23 και στο 50’ με 26-25. Το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν πραγματικά συγκλονιστικό με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Το ματς κρίθηκε τελικά στο τελευταίο πεντάλεπτο όπου οι φιλοξενούμενοι πιο ψύχραιμοι κατάφεραν να πάρουν μια πολύ σημαντική νίκη με τελικό σκορ 30-31.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ - ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 30-31
Ζαφειράκης Νάουσας (Θοδωρής Παυλίδης): Βλάχος (6), Καραγεωργίου (11), Ρότζιος (2), Μαυροδουλάκης (3), Πετρίδης (1), Χατζηγεωργίου (4), Καραβίτης, Τζουβάρας, Κορώνας Κ. (1), Καραμπέλκος, Τσλαρίδας (2), Μαυρίδης, Κορώνας Θ., Τριγώνης, Δεληχρήστος Αθ, Δεληχρήστος Θ.

Α.Ο. Ιωαννίνων (Κώστας Χαρίσης): Μέλλος, Μόσχος, Νάκος, Ζαμπαλάς (8), Γότσης (2), Κοσσαράς (2), Τζούκας (1), Σισμανίδης (3), Σκανδάλης (10), Σερασίδης (1), Γκρουίδης, Τσολίκας (2), Σήτας Κ. (1), Σίμος (1), Σήτας Ν.