Εύκολη νίκη για τη ΧΑΝΘ (βίντεο) - greekhandball.com

Εύκολη νίκη για τη ΧΑΝΘ (βίντεο)

Χωρίς να δυσκολευτεί, η ομάδα Handball της ΧΑΝΘ επικράτησε του Δία Πολίχνης με 39-21 και έκανε το 3Χ3 στο πρωτάθλημα της Α2 ανδρών.

Ο Αντώνης Τσολάκος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές του, ιδίως σε εκείνους που δεν είχαν αγωνιστεί για μεγάλο διάστημα στα δύο προηγούμενα ντέρμπι.

Η ΧΑΝΘ πήρε μία διαφορά δέκα τερμάτων στο 20' (15-5) και στη συνέχεια προοδευτικά ανέβαζε το δείκτη του σκορ για να λήξει το
ημίχρονο με σκορ 21-9.

Τίποτα δεν άλλαξε στο Β ημίχρονο και η ΧΑΝΘ τελικά έφτασε σε μια εύκολη επικράτηση με σκορ 39-21

Στο ημίχρονο του αγώνα, ένας τυχερός φίλαθλος κέρδισε γυαλιά ηλίου από την OPTIKONXPRESS μέσω του διαγωνισμού που θα γίνεται σε κάθε εντός έδρας ματς, ενώ η "ΖΩΗ" χορήγησε φυσικούς χυμούς στους φιλοξενούμενους και στα στελέχη του αγώνα.

Επόμενος αντίπαλος για τη ΧΑΝΘ θα είναι οι Κύκλωπες, στην Αλεξανδρούπολη.

ΧΑΝΘ - ΔΙΑΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ 39-21
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 7-3, 11-4, 15-5, 19-7, 21-9 (ημχ), 22-11, 25-14, 27-15, 30-17, 34-18, 39-21.
ΧΑΝΘ (Τσολάκος): Ευαγγελόπουλος, Τσιρογιάννης 3, Ζευγαρόπουλος 3, Σαρηγιαννίδης 3, Παπαδόπουλος Ν., Δέσπος 6, Βασιάδης 5, Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος Θ. 4, Στίγγας 3, Τσαμήτρος, Αργυρίου 8, Παπαβασίλης 1, Μπόλας 2, Τσαγκαράκης, Τσόγιας 1.

Δίας (Κοκτσίδης): Χατζηγιαννίδης, Μασούρας, Λυμπούδης 2, Τραϊανός 2, Τζίνεβης 4, Μιχάκης, Βιτάνογλου 3, Αργυρόπουλος, Κιούκας 2, Μολφέτας, Θωμαΐδης 7, Μακρυγιάννης 1, Ραζακιάς.

Διαιτητές: Κατσίκης - Γράψας. Δίλεπτα: 4-1. Πέναλτι: 2/2 - 1/2.