Α2 ανδρών: Επιστροφή στις νίκες για την Δράμα 86 - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Επιστροφή στις νίκες για την Δράμα 86

Επιστροφή στις νίκες για τη Δράμα 86 που επικράτησε εντός έδρας επί των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης με 31-22, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Η γηπεδούχοι του Σάκη Βαλαβάνη πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ με τους Κύκλωπες να παρακολουθούν το σκορ μέχρι το 15' όπου η διαφορά ήταν μόλις δυο γκολ και το σκορ στο 6-4.

Στον υπόλοιπο χρόνο που απέμενε για την λήξη του ημιχρόνου, η Δράμα με ενα σερι 11-2,
μετέτρεψε το σκορ σε 17-8 με τη λήξη του ημιχρόνου.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τους γηπεδούχους, παρά τις προσπάθειες των Κυκλώπων να επανέλθουν στο παιχνίδι, να ελέγχουν το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με σκορ 31-22.

ΔΡΑΜΑ 86 - ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 31-22
Πεντάλεπτα: 4-1, 5-2, 6-4, 10-6, 13-8, 17-8 ημιχ, 20-9, 21-12, 23-16, 26-18, 30-21, 31-22

ΓΣ Δράμα 86 (Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Γκαμώτσος, Κοτζαμαρίκογλου (3), Χαϊτίδης (8), Ιακωβίδης (2), Κουρουτζίδης (1), Κοβογλανίδης (1), Νέλκος, Τσιτσίγκος (5), Θυμίδης (3), Σπέντζος 2, Φραγκούλης (3), Γιαννακόπουλος (2), Κρανάς, Τρομπούκης.

ΑΣ Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Τάρες): Ξηρόπουλος, Ξενοπανάγος, Χαραλαμπίδης (6), Σέλκος, Κωστόπουλος Β., Επιτρόπου (1), Κωστόπουλος Ι., Τζίνεβης (6), Θεοδώρου (2), Λιόντος, Ιβόσεβιτς, Μπασδάνης, Πιστόλας (7), Γλήνιας