Α2 ανδρών: Νικηφόρο πέρασμα από το Κερατσίνι για τον Θρίαμβο - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Α2 ανδρών: Νικηφόρο πέρασμα από το Κερατσίνι για τον Θρίαμβο

Μια σπουδαία νίκη πέτυχε ο Θρίαμβος, που επικράτησε εκτός έδρας με 29-31, με αντίπαλο την ομάδα του Ολυμπιακού Κερατσινίου για την 7η αγωνιστική του του 1ου ομίλου, του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλύτερα σε όλη την διάρκεια και κατέφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 16-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θρίαμβος βελτίωσε την απόδοση του και κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ στο 40΄ και με τον τερματοφύλακα του
Μπανιά να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα, έφτασε στη νίκη με τελικό αποτέλεσμα 29-31.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 29-31
5λεπτα: 4-3, 9-4, 9-7, 10-9, 13-11, 16-13 ημιχ 18-17, 19-22, 22-24, 25-27, 27-29, 29-31 τελικό
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ανταλής Ι.): Ανδριώτης Δ., Μαρούδας Ν., Σαμαράς Α. 6, Νικολιουδάκης Μ., Λοπαρνάκης Ε., Καραγκούνης Π., Πετράκος Α. 7, Ζαφειράκης Θ., Κουλακάρης Α. 2, Δαλέκος Μ. 8, Νικολαίδης Γ., Παντελάκης Ε., Μπαρμπαράκης Α. 2, Οικονόμου Ν., Ματθιάδης Ι. 4, Καρδάσης Σ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Δρέττας Ν.): Μπανιάς Δ., Χριστοδούλου Γ., Μίχος Κ., Σταλίκας Ν., Κρεμόνας Ν. 6, Τριανταφύλλου Π. 3, Κωνσταντινίδης Σ., Τσάκωνας Κ., Σικιαρίδης Γ., Αγγελής Ν. 4, Δουμπαρατζής Γ., Διάρας Π. 7, Λάλας Π. 3, Θεοδοσόπουλος Κ. 8, Κυριακούλιας Α.Σ.