Α2 ανδρών: Νίκησε απουσίες και Αναγέννηση ο Έσπερος - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Νίκησε απουσίες και Αναγέννηση ο Έσπερος

Επιστροφή στις νίκες για τον Έσπερο Καλλιθέας που επικράτησε εντός έδρας της μαχητικής Αναγέννησης Βύρωνα με 26-24, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Η γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ με την Αναγέννηση να παρακολουθεί το σκορ μέχρι το 25' όπου το σκορ ήταν 7-6.

Στον υπόλοιπο χρόνο που απέμενε για την λήξη του ημιχρόνου, η ομάδα του Νίκου Τσαφαντάκη, που ταλαιπωρείται εδώ και καιρό από τις
απουσίες, με ενα σερι 4-1, μετέτρεψε το σκορ σε 11-7 με τη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Αναγέννηση προσπάθησε πολύ να μειώσει τη διαφορά και να γυρίσει τον αγώνα, όμως οι γηπεδούχοι πιο έμπειροι έφτασαν τελικά στη νίκη με σκορ 26-24.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 26-24
Πεντάλεπτα : 1-0, 4-2, 5-3, 6-3, 7-6, 11-7 (ημχ), 16-10, 17-14, 18-16, 22-19, 24-20, 26-24

Έσπερος (Τσαφαντάκης) : Μητράκος, Ανδρόνης, Μπακαβέλος, Ντιντής, Παπαδημητρίου(5), Σειντής,Μασουρίδης, Βάρης(1), Καραμαγκέλας(4), Καυκούλας(8), Χάρος-Μπέης(1), Αθανασιάδης(5), Πολλάκης(2)

Αναγέννηση Βύρωνα (Παπαδοπούλου): Ζαγγάνας, Μαυρομάτης(2), Γκλαβόπουλος(1), Τσερπές, Πανταζής(1), Ξεσφίγγης(1), Στυλιανός, Γερουλάνος(7), Τασιούλας, Όσσινο(2), Καπλονιάτης(3), Σκατιρλής(6), Κρανιώτης(1), Αποστόλου