Α2 ανδρών: Συνέχισαν το απόλυτο τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Α2 ανδρών: Συνέχισαν το απόλυτο τα Βριλήσσια

Το απόλυτο διατήρησαν τα Βριλήσσια, που έφτασαν στην 7η νίκη τους σε 7 παιχνίδια, περνώντας από το κλειστό του Βύρωνα, όπου νίκησαν την τοπική Αναγέννηση με 22-30, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών, μαζί με το Καματερό.

Οι παίχτες του Δημήτρη Καφφάτου πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ με τον Θρίαμβο να παρακολουθεί από κοντά με το ημίχρονο να λήγει 13-16.

Το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αναγέννησης μπήκε πάρα πολύ δυνατά από την αρχή,
πλησιάζοντας στο γκολ μέχρι το 45', όμως οι φιλοξενούμενοι σαφώς πιο έμπειροι κατάφεραν να βελτιώσουν την αμυντική τους λειτουργία και με ενα σερί 3-9 στο τελευταίο τέταρτο, έφτασαν στη νίκη με τελικό σκορ 22-30.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 22-30
Πεντάλεπτα: 1-2, 3-5, 5-8, 7-11, 12-14, 13-16 (ημ.), 16-18, 18-19, 19-21, 21-25, 22-27, 22-30 τελ.

Αναγέννηση Βύρωνα (Κ. Παπαδοπούλου): Ζαγγάνας, Μαυρομάτης Δ., Γκλαβόπουλος 1, Μαυρομάτης Σ., Πανταζής 7, Ξεσφίγγης 1, Στυλιανός, Γερουλάνος 2, Τασιούλας 2, Οσσίνο 4, Καλαμάτας, Καλλονιάτης 1, Σιατιρλής 4, Κρανιώτης, Αποστόλου.

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δ. Καφφάτος): Καμπούρης, Τζανιδάκης 1, Λέκκας 2, Πέρρος 5, Ντούσικος 6, Όρκας 3, Τσαγκούλης 2, Φιλίππου 4, Χρονόπουλος, Κάτρης 2, Χρόνης, Νικολακόπουλος 4, Παπαϊωάννου, Σκουλάς, Παππάς, Σομπιρακούλ 1.

Αποβολές 2’: 4 – 3 | Κόκκινη κάρτα: Πανταζής (3 δίλεπτα – δεν κρατήθηκε δελτίο)
Ρίψεις 7m: 4/6 – 3/3
Διαιτητές: Γ. Τσάμος – Α. Φωκίτης