Α2 ανδρών: Συνέχισε το απόλυτο το Καματερό - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Συνέχισε το απόλυτο το Καματερό

Το απόλυτο διατήρησε ο ΓΑΣ Καματερού, που έφτασε στην 6η νίκη του, περνώντας εύκολα από το Μετς, όπου νίκησαν τον Θρίαμβο με 18-30, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών, μαζί με τα Βριλήσσια.

Οι παίχτες του Πάνου Μεσσήνη πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ με τον Θρίαμβο να παρακολουθεί από κοντά μέχρι το 25' όπου το σκορ ήταν 8-9.
Στα πέντε λεπτά που απέμεναν για την λήξη του ημιχρόνου, το Καματερό, με ενα σερι 0-3,
μετέτρεψε το σκορ σε 8-12, με τη λήξη του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Καματερού μπήκε πάρα πολύ δυνατά από την αρχή, επιβάλλοντας το ρυθμό της και διευρύνοντας συνέχεια τη διαφορά, για να φτάσει τελικά στη νίκη με τελικό 18-30.

Δηλώσεις του προπονητή Μεσσήνη Παναγιώτη: "Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την προσπάθεια και τη διάθεση των αθλητών μας. Άσχετα με τη δυναμικότητα του αντιπάλου, εμείς θα πρέπει όλοι, να δίνουμε το 110% σε κάθε παιχνίδι. Άλλωστε ο μοναδικός και πραγματικός μας αντίπαλος είναι ο ίδιος μας ο εαυτός. Έχουμε 3 πολύ δυνατά παιχνίδια στη συνέχεια, αλλά είμαι σίγουρος πως η χθεσινή εικόνα θα αλλάξει πολύ, προς το καλύτερο. Συγχαρητήρια στα παιδιά του Θριάμβου που κάνουν την προσπάθειά τους στην κατηγορία."

ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 18-30
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-4, 4-5, 5-7, 8-9, 8-12 ημ., 9-15, 10-16, 11-20, 13-23, 17-26, 18-30

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Δρέττας): Μπανίας Δ., Χριστοδούλου Γ., Μίχος Κ. 1, Τριανταφύλλου Π. 4, Κωνσταντινίδης Σ. 3, Τσάκωνας Κ. 1, Σικιαρίδης Γ., Αγγελής Ν.3, Δίαρας Π. 2, Λάλας Π. 2, Θεοδοσόπουλος Κ. 2, Βασάλος Ν.
προπονητής: Δρέττας Ν.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Μεσσήνης): Σκορδιανός Ν.3, Γκλάβας Ι., Κλειτσίκας Κ. 2, Αμανατίδης Χ. 8, Κλημάνογλου Α. 1, Ακάλεστος Γ. 4, Βαμβακούσης Χ., Toto N. 6, Πανόπουλος Ρ., Βορυλλάς Σ. 4, Κλέωπας Π., Συμεωνίδης Γ., Χριστόπουλος Δ. 2, Κότσιρας Η., Καμπουράκης Γ.