Α2 γυναικών: Πρεμιέρα με νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης - greekhandball.com

Α2 γυναικών: Πρεμιέρα με νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης

Με το… δεξί ξεκίνησε τις φετινές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Α2 η γυναικεία ομάδα χάντμπολ του Άρη Θεσσαλονίκης, που επικράτησε με 26-15 του Ορφέα ΕΒΗΛ.

Η ομάδα του Θύμιου Πιπελίδη μετά το πρώτο δεκάλεπτο, όταν και οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, βελτίωνε διαρκώς την απόδοση της και έχτισε μια διαφορά 4 τερμάτων στο ημίχρονο
με το σκορ να βρίσκεται στο 16-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτριες του Άρη διατηρούσαν τον έλεγχο του αγώνα και έφτασαν στη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο 26-15.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΕΒΗΛ 26-15
Τα 5λεπτα: 1-1, 3-2, 5-3, 8-4, 11-6, 12-8 ημιχ, 13-9, 14-11, 15-11, 19-12, 22-14, 26-15 τελ

ΑΡΗΣ: Ωραιοπούλου 2, Τσιομίδου 5, Ράπτη 1, Σουμτάκη, Πασχαλίδου, Εβίδου, Αμοιρίδου 5, Τσαχουρίδου, Βλάχου, Κοπανέλου, Αμβροσιάδου 2, Κεσοπούλου 5, Ευμορφίδου 1, Κιουπκιόλη, Δρακίδου 5.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΒΗΛ: Τσιώλη, Νέστορα, Μπουρουζήκα, Σαλασίδου, Τσίκου 8, Τζήμα 3, Ελεζάι 2, Ζαβαντία, Κατσαμάγκα 2, Κιρτάτζε, Λύρα.