Β Εθνική: Νίκη με ανατροπή για τον Ηλυσιακό - greekhandball.com

Β Εθνική: Νίκη με ανατροπή για τον Ηλυσιακό

Νίκη για την ομάδα του Ηλυσιακού μέσα στην Πολιτεία, με σκορ 22-24.

Στο πρώτο ημίχρονο, μετά το πρώτο τέταρτο όπου οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, η Πολιτεία ανέβασε το ρυθμό της και πήρε μια διαφορά 5 τερμάτων με τη λήξη του ημιχρόνου και το σκορ να βρίσκεται στο 12-7.

Η επανάληψη ήταν συναρπαστική, αφού οι παίχτες του Ηλυσιακού μπήκαν παθιασμένοι και
αφού ισοφάρισαν στο 45' σε 17-17 κατάφεραν στο τέλος να περάσουν μπροστά στη συνέχεια και να πάρουν τη νίκη με 22-24.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 22-24
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 5-4, 9-4, 10-6, 12-7 ημ, 13-11, 15-13, 17-17, 18-19, 22-23, 22-24 τελικό

Πολιτεία (Κακοσκιάδου): Αλιφιέρης, Χήνος 2, Σγαρδέλης 1, Τσουρτσούλας, Ζέρβας 1, Παναγόπουλος, Τσούνης 1, Σταυρής, Χριστοδούλου, Μακρής, Ασλανίδης 10, Βαμβακάρης 1, Παναγιωτίδης 6.

Ηλυσιακός (Γιανναράς): Ξηρός, Τσέτσος, Σταμπουλής 3, Τηνιακός, Σουρβίνος 1, Σοκόλης 4, Ιωαννίδης 2, Κώνστας, Ανδρεάδης, Τσεύλικος 7, Δάβαρης 3, Αρζόγλου 1, Κυριακόπουλος, Κυριακίδης, Ζέκιος 3, Δήμου.