Β Εθνική: Πρεμιέρα με νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης - greekhandball.com

Β Εθνική: Πρεμιέρα με νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης

Πρεμιέρα με το δεξί για την ανδρική ομάδα χάντμπολ του του Αρη Θεσσαλονίκης που επικράτησε του Μακεδονικού με 20-16.

Η ομάδα του Άρη έδειξε ότι θέλει περισσότερο τη νίκη και μπήκε αποφασισμένη από το πρώτο λεπτό παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα και χτίζοντας μια διαφορά ασφαλείας για να κλείσει το ημίχρονο μπροστά με 12-7.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με τους κιτρινόμαυρους να φτάνουν τελικά στη νίκη με σκορ 20-16.

ΑΡΗΣ ΑΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 20-16

Πεντάλεπτα: 1-0, 4-1, 6-2, 7-4, 9-6, 12-7 ημιχ 13-9, 14-11, 15-13, 17-14, 18-15, 20-16 τελικό

ΑΡΗΣ (Παπαργυρίου Νίκος): Φραγκότσης Α., Παπαχρήστου Γ., Παπατερπου Ν., Τσιρτσουρίδης Π., Γιαβρόγλου Ι., Ψωμαθιανός Ι., Μουρατίδης Α., Μιτμαρίδης Ι., Καλιανίδης Λ., Αλ Μπέντρι Γ., Λαφτσόγλου Ι., Μουρτζίνος Χ., Πάνος Ε., Σπιταλας Α.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Καρυπίδης Α): Στασινόπουλος Δ., Ορκας Ε., Χατζησταυριανός Ν., Κωνσταντινούδης Π., Μενεψακος Ε., Μεταλλίδης Δ., Καλοκίδης Ι., Μπιτλής Ε., Σιάκης Θ., Σταφυλίδης Γ., Θαναηλάκης Σ., Παναγιώτου Π., Αραμπατζής Ι., Σιπόπουλος Π., Δερδελής Γ., Σαρόγλου Ι.