ΕΣΧΑ Εφήβων: Στο τέλος ο ΙΕΚ Ξυνή επικράτησε του Καματερού - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων: Στο τέλος ο ΙΕΚ Ξυνή επικράτησε του Καματερού

Νίκη για την ομάδα του ΙΕΚ Ξυνή ΝΙ στο πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΣΧΑ, με αντίπαλό το Καματερό για την 5η αγωνιστική. Η ομάδα του Καματερού ξεκίνησε πιο δυνατά κάνοντας γρήγορα το σκορ 0-3 αλλά η ομάδα της Ν.Ιωνίας αντέδρασε κάλυψε την διαφορά και έκλεισε το ημίχρονο με 1 γκόλ υπέρ της και το σκορ στο 13-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με το Καματερό να παίρνει διαφορά 2 τερμάτων στο 50´, προηγούμενη με 16-18. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίχτες του Κώστα Μπούνα βελτιώνοντας την αμυντική τους λειτουργία και
με αποτελεσματικότητα στην επίθεση, πραγματοποίησαν ενα επι μερους σκορ 7-3, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με τελικό σκορ 23-21.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΝΙ - ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ 23-21
Πεντάλεπτα:1-3, 3-4, 6-6, 8-8, 10-11, 13-12 (ημχ),14-12, 14-14, 16-17, 16-18, 21-19, 23-21 τελικο

ΙΕΚ Ξυνή ΝΙ (Μπούνας): Καραμπουρνιώτης(2), Ηλιόπουλος(3), Τσανίνος, Θεοχάρης Γ, Παπαδάκης(2), Λιάπης, Μαίνας(1), Κουτσόπουλος, Μαρουλάς(1), Λιόλιος(4), Θεοχάρης Η, Κολοκοτρώνης, Βέργος, Δραγάζης, Ξαγοράρης(10), Μαντζώρος.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ(Μεσσήνης): Θεοφιλάτος(1), Μπαξεβάνης, Τότο(9), Βορύλας(9), Βάλβης, Σημισικάκης, Αργυριάδης, Βουλγαράκης, Αργυριάδης Α, Φωκάς, Καραμασιώτης(2)

Διαιτητές :Καρατράντος-Ζήσης, Δίλεπτα :4-3, Πέναλτι:3/2,0/0