Β Εθνική: Νίκη επί του Πανιωνίου για τον ΒΑΟ Λουτρακίου (βίντεο) - greekhandball.com

Β Εθνική: Νίκη επί του Πανιωνίου για τον ΒΑΟ Λουτρακίου (βίντεο)

Ξεκίνημα με το δεξί έκανε η ομάδα του ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ Α.Ο. Λουτρακίου επικρατώντας στην 1η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β' Ανδρών της ομάδας του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ στο κλειστό γήπεδο του Πανελληνίου με τελικό σκορ 24-30.

Με γκολ-γκολ ξεκίνησαν και οι 2 ομάδες μέσα στο Κλειστό γήπεδο κάνοντας την διαφορά της η ομάδα του Βυζαντινού στο 20ο λεπτό αφού άρχισε να παίρνει διαφορά με 3 γκολ 7-10. Στη συνέχεια η ομάδα του Πανιωνίου προσπάθησε δοκιμάζοντας νέα σχήματα και δίνοντας έμφαση στους αιφνιδιασμούς να μειώσει την διαφορά αλλά
δεν τα κατάφερε αφού και οι 2 ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια του Α ημιχρόνου με το σκορ στο 11-14.

Στο Β΄ ημίχρονο η ομάδα του Πανιωνίου δεν έχασε την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί τα λάθη του Βυζαντινού και να πλησιάσει στο 1 γκολ στο 35 λεπτό. Δείχνοντας την απαραίτητη ψυχραιμία το Λουτράκι προσπάθησε να κρατήσει την διαφορά καθώς η δύναμη και το πάθος στις επιστροφές στο 45ο λεπτό έφερε  πάλι την διαφορά στα 4 γκολ 17-21. Από εκεί πέρα η ομάδα του ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ακόμα και με man to man αφού επικράτησε στο 50ο λεπτό με την μεγαλύτερη διαφορά του αγώνα στα 7 γκολ για να φτάσει στη νίη με τελικό σκορ 24-30.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ- ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ 24-30
Πεντάλεπτα: 1-2, 4-4, 7-7, 7-10, 09-12, 11-14(ημχ.), 13-14, 16-18, 17-21, 20-27, 21-28, 24-30(τελ)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ: Τσαμαντάκης ,Λάζαρης 1,Ζαφειράκος , Μιχελάκος 2,Αργυρός , Νικολόπουλος 3,Μαραμάθας Αν. 4,Γκότσης Κων/νος 5, Ρούντος 1,Μωραίτης Αλ. 1,Μπλαχούμης Ηλ. ,Βέρρας 1,Ρεπούλιας ,Κουμασίτης ,Λέκκας Αγ. 6, Παπαδάκης Εμ.

ΑΟ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Πέτρος Παπαδόπουλος): Αικατερίνης Γρ. 5,Πλιακούρας Χρ. ,Γκίκας Μ. 6,Κάπης1, Καρακώστας Αθ.1,Βλαχογεώργιος Κων. ,Μπάμπης Θεό.1,Παπαδόπουλος Π.. 2,Παλαιολόγος ,Σακέλλης Ιων. ,Μαρινάκης Χαρ. ,Παππάς Δημ.1,Μπέκος Ευάγγελος ,Οικονόμου Ευαγ. 3,Φίλης Αν. 3,Ρουμελιώτης Αλ. 7

Διαιτητές: Κουτσός-Σκαπέρας, Δίλεπτα: 7-11 Πέναλτι: 0/1-1/1