ΕΣΧΑ εφήβων: Νίκη του ΙΕΚ Ξυνή στο Καματερό - greekhandball.com

ΕΣΧΑ εφήβων: Νίκη του ΙΕΚ Ξυνή στο Καματερό

Μία ακόμα νίκη για την ομάδων των εφήβων του ΙΕΚ ΞΥΝΗ στην εκτός έδρας αναμέτρηση για την 10η και τελευταία αγωνιστική του Α'γύρου με την ομάδα του Καματερού.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έλεγχαν το παιχνίδι,διατηρώντας ένα μικρό προβάδισμα κλείνωντας το ημίχρονο με ένα γκολ υπέρ τους(16-15).

Στην επανάληψη η ομάδα του Καματερού ξεκίνησε διατηρώντας το προβάδισμα δυο τερμάτων μέχρι το 45'(21-19),στο χρονικό αυτό σημείο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν ισοφάρισαν στο 50' του αγώνα (22-22),προηγήθηκαν με ένα
γκόλ και εαν και έμειναν στο 58” με παίκτη λιγότερο(δίλεπτη αποβολή) το τελευταίο σφύριγμα τούς βρήκε νικητές με το τελικό (25-28).

ΚΑΜΑΤΕΡΟ - ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι 25-28
Πεντάλεπτα:2-2,5-3,8-6,10-9,12-12,16-15(ημ),18-16,20-17,21-19,22-22,24-25,25-28

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ(Μεσσήνης):Γκεργκίνα,Σημισάκης,Θεοφίλατος,Μπαξεβάνης,Τότο(6),