Β Εθνική: Δυο στα δύο για τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας - greekhandball.com

Β Εθνική: Δυο στα δύο για τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας

Με τεράστιο όπλο την άμυνα του η οποία δέχτηκε μόνο 15 γκολ από τα οποία μόνο 6 στο β΄ μέρος ο Αρίων κέρδισε 35-15 (ημ. 12-9) την Άνω Πόλη Άρτας και έτσι ζευγάρωσε τις νίκες του στο πρωτάθλημα σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στο πρώτο ημίχρονο η Άρτα να καταφερε να προηγηθεί στο 13:44 με 4-7 αιφνιδιάζοντας αρχικά τους γηπεδούχους, οι οποίοι βελτιώθηκαν και κάνοντας ενα σερί 7-0 και προηγήθηκαν 11-7 στο 22ο και έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 12-9.

Ο Αρίωνας ήταν ασταμάτητος στο δεύτερο μέρος και με σερί 12-1 καθάρισε το ματς.Τελικό σκορ 35-15 υπέρ των γηπεδούχων

ΑΡΙΩΝ ΠΤ. - ΑΡΤΑ ΑΝΩ ΠΟΛΗ 35-15
5' : 2-2,3-5,7-7,9-7,12-8,12-9 / 17-9,21-9,26-11,27-13,31-15,35-15

ΑΡΙΩΝ : (Πασιαλής), Τατσίδης, Τζίτζιος 2, Κόλλιας 1, Θεοχαρίδης, Νικολαίδης 5, Αβραμίδης 6,Χαραλαμπίδης, Ακριτίδης,Γιώσκος 1,Παρπούλας 10,Κωστικίδης 3,Μουλάκης 1,Κουτμανόγλου 2,Σωτηρόπουλος 3,Κατωτοικίδης 1

ΑΡΤΑ HANDBALL : (Γιαμούρης), Βαρέλης 1,Θανάσης,Γκούβελος,Μπέκας,Μακρής Σ. 7,Μακρής Κ. 2,Παντούλας,Μηλιώνης 2,Γιαμούρης 1,Δελικούρας 2,Μόσχος

Δίλεπτα : 3-1 & Πέναλτυ : 6/5 , 6/3
Διαιτητές : Μπουγιάκας,Λάσκαρης