Handball Premier: Πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο ο Δούκας - greekhandball.com

Handball Premier: Πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο ο Δούκας

Εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των «εκπαιδευτηρίων»

Στο Δαϊς ο Δούκας επικράτησε του Άρη Νίκαιας 25-13 και έφτασε τους 14 πόντους στο πρωτάθλημα. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο η ομάδα του Πειραιά κατάφερε ακόμα και να προηγηθεί (7-8) με τον Τούτση στο 24’, αλλά η προσπάθεια της δεν είχε συνέχεια.

Η ομάδα των «εκπαιδευτηρίων» πέρασε μπροστά με 10-8 στο ημίχρονο και στο δεύτερο ήταν καταιγιστική. Με σερί 5-0 έφτασε στο 12-8 (34’) και στην συνέχεια με επιμέρους σκορ 9-1, η διαφορά αυξήθηκε στα 7 γκολ (16-9) στο 41’. Με εξαιρετική άμυνα ο Δούκας κράτησε τους
φιλοξενούμενους στα δύο γκολ για 28 λεπτά με το σκορ να γίνεται 22-10 στο 52’ με συνολικό επιμέρους σκορ 15-2!

*Στην αρχή του αγώνα ο Ντούνης χτύπησε στο κεφάλι και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, όπου και του έγιναν ράμματα.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 25-13
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 7-4, 7-5, 7-8, 10-8 (ημχ.), 13-9, 14-9, 18-10, 20-10, 23-11, 25-13
ΑΣΕΔ (Γιώργος Κρανάκης): Ζαλώνης, Μωραϊτης 2, Ντιντερέγκερ, Ζαμπούνης 3, Μανουσέλης 3, Μπραουδάκης, Αποστολίδης 1, Μπάρμπας, Ντούνης, Πάνου 2, Μπάγιος 3, Πολύζος, Νταρσουλάντ 1, Αραπακόπουλος 3, Μυλωνάς 7.
ΑΡΗΣ (Τάκης Μελετάκος): Κουρής, Γρηγοράκης Ν., Μπελεχρής, Αθανασίου, Τούτσης 3, Γρηγοράκης Ι., Μουλιάτος, Μελετάκος 3, Χρηματόπουλος, Γκουλές 1, Τσαβδαρίδης, Φίλης, Χαρμπής 1, Χαραλάμπους 1, Γραμματικόπουλος 4, Φωτίου.
Διαιτητές: Τόλιος- Ψύλλος, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 1/1-4/5