Translate

Στείλτε μας αποτελέσματα-συνθέσεις-νέα για τις κατηγορίες Α2-Β εθνικής στη διεύθυνση stathis70@gmail.com

Πέμπτη, 12 Ιανουαρίου 2017

Παγκόσμιο ανδρών 2017: Σαρωτική η Γαλλία στην πρεμιέρα

Συνέτριψε 31-16 την Βραζιλία στο εναρκτήριο παιχνίδι του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος

Με το… καλημέρα η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Γαλλία έδειξε τις διαθέσεις της σχετικά με την δική της διοργάνωση που θα φιλοξενήσει έως τις 29 Ιανουαρίου. Οι «Τρικολόρ» μπροστά σε 16.000 θεατές στο AccorHotels Arena του Παρισιού υπέταξαν με 31-16 την Βραζιλία στην πρεμιέρα του 25ου Παγκοσμίου Πρωταθλήματος με τον τερματοφύλακα Τιερί Ομεγιέρ να είναι εντυπωσιακός στο πρώτο ημίχρονο με 14 επεμβάσεις σε 21 σουτ και αποτελεσματικότητα 67%.

Οι όμιλοι

Α’ όμιλος (Ναντ): Γαλλία, Πολωνία, Ρωσία, Βραζιλία, Ιαπωνία, Νορβηγία
Β’ όμιλος (Μετς): Ισπανία, Σλοβενία, ΠΓΔΜ, Ισλανδία, Τυνησία, Αγκόλα.
Γ’ όμιλος (Ρουέν): Γερμανία, Κροατία, Λευκορωσία, Ουγγαρία, Χιλή, Σαουδική Αραβία.
Δ’ όμιλος (Παρίσι): Κατάρ, Δανία, Σουηδία, Αίγυπτος, Μπαχρέιν, Αργεντινή.

Πρόγραμμα- Αποτελέσματα
Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2017
Γαλλία- Βραζιλία 31-16

Πέμπτη 12 Ιανουαρίου 2017
14:00 Σλοβενία- Αγκόλα
18:45 Ρωσία- Ιαπωνία
18:45 ΠΓΔΜ- Τυνησία
21:45 Νορβηγία- Πολωνία
21:45 Ισπανία- Ισλανδία

Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017
15:00 Λευκορωσία- Χιλή
15:00 Κατάρ- Αίγυπτος
18:45 Ιαπωνία- Γαλλία
18:45 Γερμανία- Ουγγαρία
18:45 Σουηδία- Μπαχρέιν
21:45 Κροατία- Σαουδική Αραβία
21:45 Δανία- Αργεντινή

Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2017
15:45 Βραζιλία- Πολωνία
15:45 Ισλανδία- Σλοβενία
18:45 Νορβηγία- Ρωσία
18:45 Τυνησία- Ισπανία
18:45 Δανία- Αίγυπτος
21:45 Αγκόλα- ΠΓΔΜ
21:45 Ουγγαρία- Κροατία

Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017
15:45 Ισλανδία- Τυνησία
15:45 Αργεντινή- Σουηδία
18:45 Γαλλία- Νορβηγία
18:45 Χιλή- Γερμανία
18:45 Μπαχρέιν- Κατάρ
21:45 Βραζιλία- Ιαπωνία
21:45 Σαουδική Αραβία- Λευκορωσία

Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2017
18:45 Σλοβενία- ΠΓΔΜ
18:45 Ουγγαρία- Χιλή
18:45 Αίγυπτος- Μπαχρέιν
21:45 Πολωνία- Ρωσία
21:45 Ισπανία- Αγκόλα
21:45 Κροατία- Λευκορωσία
21:45 Δανία- Σουηδία

Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2017
15:00 Νορβηγία- Βραζιλία
18:45 Πολωνία- Ιαπωνία
18:45 Σλοβενία- Τυνησία
18:45 Γερμανία- Σαουδική Αραβία
18:45 Κατάρ- Αργεντινή
21:45 Ρωσία- Γαλλία
21:45 Αγκόλα- Ισλανδία

Τετάρτη 18 Ιανουαρίου 2017
15:00 Σαουδική Αραβία- Ουγγαρία
15:00 Αργεντινή- Αίγυπτος
18:45 Λευκορωσία- Γερμανία
18:45 Δανία- Μπαχρέιν
21:45 ΠΓΔΜ- Ισπανία
21:45 Κροατία- Χιλή
21:45 Σουηδία- Κατάρ

Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2017
15:00 Ρωσία- Βραζιλία
15:00 Τυνησία- Αγκόλα
18:45 Γαλλία- Πολωνία
18:45 ΠΓΔΜ- Ισλανδία
21:45 Ιαπωνία- Νορβηγία
21:45 Ισπανία- Σλοβενία

Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2017
15:00 Σαουδική Αραβία- Χιλή
15:00 Μπαχρέιν- Αργεντινή
18:45 Γερμανία- Κροατία
18:45 Σουηδία- Αίγυπτος
21:45 Λευκορωσία- Ουγγαρία
21:45 Κατάρ- Δανία

Φάση των «16»
Β1-Α4
Δ3-Γ2
Β3-Α2
Δ1-Γ4
Γ3-Δ2
Α1-Β4
Α3-Β2
Γ1-Δ4

Προημιτελικά
Β1-Α4 εναντίον Δ3-Γ2 (Π1)
Β3-Α2 εναντίον Δ1-Γ4 (Π2)
Γ3-Δ2 εναντίον Α1-Β4 (Π3)
Α3-Β2 εναντίον Γ1-Δ4 (Π4)

Ημιτελικά
Π1 εναντίον Π2
Π3 εναντίον Π4

Δεν υπάρχουν σχόλια: