Α2 ανδρών: Πέρασε από το Κερατσίνι το Καματερό - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Α2 ανδρών: Πέρασε από το Κερατσίνι το Καματερό

Με νίκη ξεκίνησε  η ομάδα του ΓΑΣ Καματερού, που στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών, επικράτησε εκτός έδρας με 23-27 επί του πάντα επικίνδυνου και μαχητικού Ολυμπιακού Κερατσινίου. Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Παναγιώτη Μεσσήνη, πλησίασε στον ενα βαθμό την πρωτοπόρο της βαθμολογίας ομάδα των Βριλησσίων, που άφησαν βαθμό στη Νεα Ιωνία.

Αγωνιστικά οι παίχτες του Κερατσινίου μπήκαν με πάθος στο παιχνίδι, καταφέρνοντας να προηγηθούν με 3-1 στο πεντάλεπτο. Το Καματερό
ισορρόπησε το παιχνίδι και μετά το 15' πήρε μια διαφορά 4 τερμάτων που κράτησε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου με το σκορ να διαμορφώνεται στο 9-13

Στην επανάληψη οι παίχτες του Παναγιώτη Μεσσήνη έφτασαν τη διαφορά στα 6 τέρματα στο 45' με το σκορ στο 14-20. Παρόλα αυτά οι παίχτες του Γιάννη Ανταλή δεν τα παράτησαν και με ενα σερί 5-0, μετέτρεψαν το σκορ σε 19-20 στο 50' και το παιχνίδι, πήρε ξανά φωτιά μέχρι το 55' που το σκορ ήταν 22-23. Στο τελευταίο πεντάλεπτο όμως, οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν ψύχραιμοι , με καλή αμυντική λειτουργία και κάνοντας ενα σερί 1-4, έφτασαν σε μια σημαντική νίκη με τελικό 23-27.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 23-27
Τα πενταλεπτα: 3-1, 4-4, 5-6, 6-10, 8-11, 9-13 (ημχ), 11-15, 12-17, 14-20, 19-20, 22-23, 23-27

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Ανταλης ): Ανδριωτης, Σαμαρας 7, Πετρακος 2, Ζαφειρακης, Κουλακαρης 2, Δαλεκος 1, Νικολαιδης, Μπουλουμπασης 2, Μπαρμπαρακης 3, Ξενιδης, Οικονομου, Τσακιρης, Ματθιαδης 4, Ντεμα, Παντελακης, Μαρουδας 2.

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσηνης Παναγιωτης): Πανοπουλος, Σκοδριανος 1, Αμανατιδης 8,Κλειτσικας, Καμπουρακης, Κλεωπας 1, Μπουτος, Κλημανογλου 5, Ακαλεστος 5, Βαμβακουσης 2, Τοτος 4, Βορυλλας, Κοτσιρας, Χριστοπουλος,  Μπουτος 1.