Α2 Ανδρών: Σε τροχιά playoffs ο Πρωτέας Άρτας - greekhandball.com

Α2 Ανδρών: Σε τροχιά playoffs ο Πρωτέας Άρτας

Συνέχεια στις νίκες για τον Πρωτέα Άρτας, που επικράτησε του Κιλκίς με 32-22 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος Α2 ανδρών και βρίσκεται στη 4η θέση της βαθμολογίας και εντός playoffs.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα το οποίο διατηρούσαν σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, το οποίο έληξε με 14-10 για τους παίχτες του Γιάννη Αρβανίτη.

Στην επανάληψη η Αρτινή ομάδα με εξαιρετική αμυντική λειτουργία και αποτελεσματικότητα στην
επίθεση, διεύρυνε τη διαφορά όσο περνούσε η ώρα για να φτάσει τελικά σε μια εύκολη νίκη με τελικό σκορ 32-22.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ - ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 32-22
Πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 6-4, 9-7, 12-9, 14-10 (ημχ), 15-12, 18-12, 22-13, 25-16, 30-19, 32-22 (τελ)

Πρωτέας Άρτας (Αρβανίτης) Τσούλος, Τσέλιος Π. 7, Κεσίδης 5, Παπανδρέου, Ντάλας 2, Κίτσιος 2, Τσέλιος Ν. 2, Γιολδάσης, Μέλλος, Τσέλιος Γ., Γεωργιάδης, Μπίζγκα 1, Τλούπας, Κωνσταντίνου 2, Mirkovic 7, Κουμαραδέλης 4

ΓΑΣ Κιλκίς (Δενδράκης): Κοβλακάς, Ευαγγελόπουλος, Στρίκος 1, Ραζακιάς, Τοκατζόγλου 3, Φαχουρίδης 2, Μαυρόπουλος Α. 4, Δεληγιάννης 4, Καραβασίλης, Μαυρόπουλος Χ. 2, Γιαβασίδης 1, Φυτανίδης 3, Θωμαϊδης 2

Δίλεπτα: 3-7  Πέναλτι: 3/4 - 2/2
Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας