Α2 ανδρών: Πέρασε από τα Γιάννινα ο Αρχέλαος - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Α2 ανδρών: Πέρασε από τα Γιάννινα ο Αρχέλαος

Ο Αρχέλαος Σαββίδης Team επικράτησε με 25-31 του ΑΟ Ιωαννίνων, της 14ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος Α2 ανδρών.

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, αλλά στην συνέχεια ο Αρχέλαος Σαββίδης Team πήρε το προβάδισμα, το οποίο διατήρησε εώς και τη λήξη του ημιχρόνου.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η γηπεδούχος ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε
να επαναφέρει την ισορροπία στο σκορ, αλλά στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, η ομάδα του Σωκράτη Σκούφα παρουσιάστηκε πιο ψύχραιμη από την αντίπαλό της και κατάφερε να επανακτήσει τον έλεγχο στο σκορ και να φτάσει σε μία δίκαιη επικράτηση.

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
Πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 3-6, 5-8, 8-10, 10-12 (ημιχ.), 13-14, 17-18, 19-19, 20-23, 23-27, 25-31.

ΑΟ Ιωαννίνων: Φωτιάδης, Μόσχος, Νάκος 6, Εξάρχου, Μπόγας 2, Παϊλας, Τζούκας 8, Γότσης 1, Βέργος, Σισμανίδης 6, Γκρουίδης, Γεωργίου, Εφαπλωματάς, Σήτας 2, Βέλλιος, Ζιώγος.

Αρχέλαος Σαββίδης Team (Σκούφας): Κοσμίδης Β., Κοσμίδης Η., Τριανταφύλλου 1, Ξεφτέρης, Ράπτης 2, Εγλλέζος 3, Ξώνης, Ραντζέλοβιτς 6, Θυμιόπουλος 2, Καϊμακάμης 1, Τσαβές, Χαραλαμπίδης 5, Δράντζιου, Ράντος 11.

Διαιτητές: Ζαφειρόπουλος – Καζαντζίδης