Α2 ανδρών: Νίκη για Φαίακα στο ντεμπούτο του Τσακίρη - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Νίκη για Φαίακα στο ντεμπούτο του Τσακίρη

Επιστροφή στις νίκες για τον Φαίακα, που επικράτησε του ΑΟ Ιωαννίνων με 31-19 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος Α2 ανδρών. Με τη νίκη αυτή, ο Φαίακας σταθεροποιείται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς, πίσω από την πρωτοπόρο ΧΑΝΘ, που έχει 24 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι με τους οποίους έκανε το ντεμπούτο του ο Δημήτρης Τσακίρης, μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήραν το προβάδισμα το οποίο διατηρούσαν σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου, το οποίο έληξε με 13-10 για τους παίχτες των Ριγανά - Μιχαλάκη. Στο δεύτερο ημίχρονο
οι Κερκυραίοι ανέβασαν το ρυθμό του αγώνα, γθια να φτάσουν τελικά στη νίκη με σκορ 31-19

ΦΑΙΑΚΑΣ - ΑΟΙ 32-19
Πεντάλεπτα: 2-2, 6-3, 7-4, 10-6, 12-8, 13-10 (ημίχρονο), 17-10, 20-11, 23-14, 25-16, 29-17, 32-19.

ΦΑΙΑΚΑΣ (Ν. Ριγανάς- Κ. Μιχαλάκης): Δημητρέλλος 1, Σουλάνης 1, Παγωνίδης, Κολοβός 3, Νάστος 1, Ασμάνογλου, Τσιλιμπάρης, Γιούργας 6, Λινάρδος 2, Τσακίρης 4, Μπαρούμας 2, Κυριακίδης 2, Ριγανάς 3, Κορακιανίτης 4, Δόικας 2, Πάλλας 1.

ΑΟΙ (Κ. Χαρίσης): Ζιώγος, Μόσχος, Νάκος 3, Εξάρχου, Μπόγας, Τσούκας 4, Λ. Γκρουϊδης, Βέργος 2, Σισμανίδης 5, Β. Γκρουϊδης, Σήτας 3, Βέλλιος.

Δίλεπτες: 7-5.
Πέναλτι: 4/5- 5/5

Φωτό: kerkyrasimera.gr