Α2 ανδρών: Με τη νίκη έφυγε από το Βόλο το Καματερό (βίντεο) - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Με τη νίκη έφυγε από το Βόλο το Καματερό (βίντεο)

Άλλη μια νίκη πέτυχε το Καματερό, αυτή τη φορά στον Βόλο απέναντι στον τοπικό Κένταυρο Αγριάς με σκορ 19-28, για την 12η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών. Με αυτή τη νίκη, το Καματερό έφτασε τους 22 βαθμούς, έχοντας 11 νίκες και μια μόλις ήττα και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση μόλις ενα βαθμό πίσω από τα Βριλήσσια που έχουν 23 βαθμούς.

Οι παίχτες του Παναγιώτη Μεσσήνη αιφνιδιάστηκαν αρχικά από τη νεανική ομάδα του Κένταυρου, όμως από το 10' και μετά, βελτίωσαν την απόδοση τους και πήραν το προβάδισμα, το οποίο διατήρησαν μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, που τους βρήκε μπροστά στο σκορ με 10-13.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν σοβαροί από το πρώτο λεπτό και παίζοντας
καλή άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, διέυρυναν τη διαφορά, για να λήξει το παιχνίδι με τελικό σκορ 19-28.

Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει για τις παιδικές ομάδες των δυο συλλόγων που αγωνίστηκαν μεταξύ τους, αφού το Καματερό αποδέχθηκε την πρόσκληση του Κένταυρου και ταξίδεψε στην πόλη του Βόλου και με τους παίδες του. Η διοίκηση του Κένταυρου ευχαριστεί θερμά την αντίστοιχη του Καματερού για την αποδοχή της πρόσκλησης.

ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ-KIPARISSIΣ Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 19-28 (ημιχρ 10-13)
Τα πενταλεπτα:3-2, 5-3, 7-8, 8-10, 9-12, 10-13, (ημχ) 11-14, 12-17, 16-23, 17-23, 18-23, 19-28.

ΑΓΡΙΑ ΒΟΛΟΥ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ: (ΤΣΙΑΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ) Κρατηρας Διονυσης 1, Κουριδης Αναστασιος 1, Δρενοβιαδης Θωμας, Μακρης Χρηστος. Οικονομου Ηρακλης 1,Σκετοπουλος Νικος 1, Καρανασιος Κωστας 2, Μιχαηλιδης Ηλιας 3, Καραπαναγιωτιδης Γιαννης, Ασαριδης Παναγιωτης 3, Νουλης Δημητρης 2, Μιμικος Κωστας 5, Σαμαρας Γιωργος,

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: (Μεσσηνης Παναγιωτης, Μπελεχρης Γιωργος) Πανοπουλος Αλκης, Σκοδριανος Νικος 1, Γκλαβας Γιαννης, Αμανατιδης Χρηστος 3, Καμπουρακης Γιωργος 1, Κλεωπας Τακης 1, Κλημανογλου Αχιλλεας, Ακαλεστος Γιωργος 6, Βαμβακουσης Μπαμπης 2, Τοτος Νικος 9, Κοτσιρας Ηλιας, Χριστοπουλος Δημητρης 1, Μπουτος Ελευθεριος 2, ΠιτεροςΔημητρης, Μπουτος Παναγιωτης 2, Θεοφιλατος Βασιλης.