Β Εθνική: Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Καστοριά - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Β Εθνική: Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την Καστοριά

Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα της Καστοριάς αυτή τη φορά απέναντι στoν ομάδα Α.Ο. Κοζάνης.
Η ομάδα της Καστοριάς ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι, δείχνοντας από την αρχή την διαφορά δυναμικότητας και στο 10΄ λεπτό το σκορ ήταν 4-0, χωρίς να χαλαρώσει με τον ίδιο ρυθμό μεγάλωσε την διάφορα και έκλεισε το ημίχρονο 15-9.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο μέρος με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 45΄ με 24-14. Η Κοζάνη βελτιωμένη στη συνέχεια κατάφερε να μειώσει την διάφορα και το παιχνίδι να τελειώσει
με τελικό σκορ 25-21.

Α.Ο.Α. Καστοριάς - Α.Ο.ΚΟΖΑΝΗΣ. 25-21

5 λεπτά : 3-0, 4-0, 8-1, 9-2, 10-6, 15-9 (ημιχρ) 18-10, 20-12, 24-14, 24-14, 24-19, 25,21 (Τελ)

Α.Ο.Α. Καστοριάς: Πουλιος ,Σαλαγιαννης, Αναστασιου 4, Τερζογλου 4,Κωνσταντινιδης 6, Τασιος 5, Γκαναρας 2, Σουκαλοπουλος 3, Δοκαλος, Τουλιος 1,Ντουφας, Παπακωστας, Τσιφλικιοτης , Γκογκου.

Α.Ο.ΚΟΖΑΝΗΣ:(Μιχαιλιδης) Μελλιος 5, Τολης, Ετεργουλας 5, Vitollari 5,Τσιτσαρης 2, Τραγιας, Guberi 2, Παπαστεργιος, Αργυρης, Παπαδοπουλος, Σιδερης, Metani 2, Συρος.

Δίλεπτα: 5/2, Ρίψεις 7 μέτρων: 3/3 - 4/3