Β' Εθνική: Επιστροφή στις νίκες για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Β' Εθνική: Επιστροφή στις νίκες για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Επιστροφή στις νίκες έκανε το αντρικό τμήμα χάντμπολ του Απόλλωνα Καλαμαριάς, μετά την ήττα από τον Μακεδονικό την προηγούμενη αγωνιστική, επικρατώντας με 39-21 του Μακεδών Θεσσαλονίκης.

Παρά την χαρά της νίκης, οι άνθρωποι του τμήματος αφήνουν πίσω και το σκορ αλλά και την νίκη, καθώς κατά την διάρκεια του αγώνα είδαν τον συμπαίκτη τους και αρχηγό τους, Ιάκωβο Θεοδουλίδη να τραυματίζεται στο 10 λεπτό του αγώνα, ο όποιος διακομίστηκε εσπευσμένα σε νοσοκομείο της πόλης, για περεταίρω εξετάσεις. Στο καθαρά αγωνιστικά οι παίχτες της Καλαμαριάς από το πρώτο ημίχρονο
είχαν δείξει τη δυναμικότητα τους χτίζοντας μια διαφορά 10 τερμάτων και το σκορ στο  9-19. Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 21-39.

ΜΑΚΕΔΩΝ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 21-39
Πεντάλεπτα: 3-3,3-6,5-10 ,6-14, 7-17, 9-19 ημ, 11-20,15-21,16-26,17-29, 18-34, 21-39

ΑΕΣ Μακεδών Θεσσαλονίκης: () Γεωργιάδης 6, Καλαβρινός 1, Καπνόπουλος 7, Κουκουβίνος, Σαλτσόγλου 1, Νατζούνης 5, Ναστικίδης, Μακρυγιαννίδης 1, Θεοδοσιάδης.

ΜΓΣΚ Απόλλων:(Μιχαηλίδης) Δουλαβέρης, Γαβριηλίδης, Γκουγκούσης, Τσακαλίδης 7, Καράγγελος 8, Φωτια΄δης 7, Μουρίκης , Αγγέλου 3, Καμάκας 1, Μπιτσιάνης Η. 5, Ηλιάδης 4, Θεοδουλίδης, Τάτσης 1, Θεμελιώτης 3, Καραογλάνης 1, Τσίτης.

Διλεπτα: 1/1 Ρίψεις 7 μετρων 2-3/1-2