Α1 γυναικών: Σημαντική νίκη για τον Φίλιππο Βέροιας - greekhandball.com

Α1 γυναικών: Σημαντική νίκη για τον Φίλιππο Βέροιας

Μέσα σε πανηγυρισμούς και χειροκροτήματα για τη νίκη με 21-14 της γηπεδούχου ομάδας, τελείωσε ο αγώνας του Φιλίππου απέναντι στον Φιλώτα Φλώρινας.

Στο πρώτο ημίχρονο η υπεροχή των γηπεδούχων ήταν εμφανής και με πολύ δυνατή άμυνα.
Επιλογές στην επίθεση και «κέρβερο» την Θεοδοσοπούλου πήγαν στα αποδυτήρια με 11-6 υπέρ τους. Στο δεύτερο ημίχρονο αν και δεν ξεκίνησαν καλά, στη συνέχεια τα κορίτσια του Φιλίππου ανέβασαν ρυθμό, διατήρησε τη διαφορά ασφαλείας και έφτασε σε μια σημαντική νίκη με τελικό σκορ 21-14.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 21-14

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-1, 4-3, 7-4, 10-5, 11-6 (ημ.), 11-9, 13-11, 16-12, 18-12, 19-14, 21-14

Φίλιππος Βέροιας (Τσικίνας): Naco, Εμμανουηλίδου 2, Ντόβα, Γεωργιάδου Αλ., Παπαδοπούλου 3, Γεωργιάδου Κλ., Καραχαρίση 5, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 4, Θεοδοσοπούλου Σ., Νούσια 6, Ματαρώνα, Στεφανίδου 1, Πιτούλα, Ζαγκλιβέρη.

Φιλώτας Φλώρινας ΠΑΣ (Τσουτσουλάκη): Ρομπε, Κεβρεκίδου, Γαλανούδη 2, Φυλακη 4, Βαφειάδου, Φωκα, Τσιτλακίδου 1, Γκατσιου, Ristouska 5, Παραστατίδου, Γεωργιάδου, Trpkovska 2, Χατζή, Σιδηροπούλου.