Α2 ανδρών: Νίκη για τα Βριλήσσια - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Νίκη για τα Βριλήσσια

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το σκορ επικράτησαν τα Βριλήσσια επί της Αναγέννησης Βύρωνα με 23-19, για την για την 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 5' (1-2), δεχόμενοι μόλις 2 γκολ, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 11-4. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με την ομάδα του Δημήτρη Καφφάτου να παίρνει τη νίκη με 23-19 και να βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας ισοβαθμώντας με το Καματερό.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 23-19
Πεντάλεπτα: 1-2, 3-2, 4-3, 5-3, 8-4, 11-4 (ημίχρονο), 13-7, 15-8, 17-11, 20-14, 21-15, 23-19 (τελικό).

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δ. Καφφάτος): Καμπούρης, Τζανιδάκης 2, Λέκκας 5 Πέρρος 3, Ντούσικος 1, Όρκας 1, Τσαγκούλης 7, Φιλίππου, Φίλης, Κάτρης, Νικολακόπουλος 2, Παπαϊωάννου, Σκουλάς 2, Παππάς, Σομπιρακούλ.

Αναγέννηση Βύρωνα (Γ. Μυλωνάς): Μαυρομάτης 2, Γκλαβόπουλος 1, Τσέρπες, Πανταζής 1, Στυλιανός, Γερουλάνος Μ. 4, Τασιούλας 1, Οσσίνο, Τζάνος, Κρανιώτης 1, Βασιλόπουλος 5, Χιωτέλης 4, Παπαπαύλου, Αποστόλου.

Ρίψεις 7μ.: 1/1 – 3/4
Αποβολές 2’: 5 - 1
Διαιτητές: Δ. Τόλιος – Ε. Ψύλλος