Β΄Εθνική: Νίκη του Τελαμώνα στα Ιλίσια. Βραβεύτηκε ο Μπακαούκας - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Β΄Εθνική: Νίκη του Τελαμώνα στα Ιλίσια. Βραβεύτηκε ο Μπακαούκας

Νικητής με σκορ 22-30 αναδείχθηκε ο Τελαμώνας επι του Ηλυσιακού στον εξ αναβολής αγώνα της 14ης αγωνιστικής, για τον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος της Β Εθνικής

Ο Τελαμώνας πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, αλλά ο Ηλυσιακός Από την αρχή κατάφερε να ισοφαρίσει στο ημίχρονο σε 10-10. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τελαμώνας προηγήθηκε από τη αρχή και πάλι, αλλά αυτή τη φορά κράτησε τη διαφορά στο σκορ και έτσι ήρθε το τελικό 22-30.

Πριν από την έναρξη του αγώνα, η ομάδα του Ηλυσιακού τίμησε τον Χριστόφορο Μπακαούκα για την
πολυετή προσφορά του στο άθλημα, που εκτός από την τιμητική πλακέτα, παρέλαβε και μία μπλούζα με το επετειακό σήμα του συλλόγου για τα 90 χρόνια από την ίδρυση του.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 22-30
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-4, 4-6, 5-7, 6-9, 10-10 ημ, 10-14, 11-18, 14-20, 15-23, 19-26, 22-30.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιανναράς): Ξηρός, Τσέτσος 3, Τηνιακός, Σουρβίνος 2, Σοκόλης 2, Ιωαννίδης, Κώνστας 3, Κορράς 6, Φουρλόπουλος, Δάβαρης, Βουζαλής, Κυριακόπουλος 2, Κυριακίδης 2, Ζέκιος 2, Δήμου.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Αλαΐσκας): Δίπλαρος 8, Μπακαούκας 8, Σκαρλάτος, Τρούλος 6, Γεωργακόπουλος 1, Μπάρμπας 2, Τσαρπάλης 1, Παζαρόγλου, Μανούσος, Χιώτης 2, Εξαρχόπουλος 2.