Εύκολη νίκη της ΑΕΚ με Φοίβο - greekhandball.com

Εύκολη νίκη της ΑΕΚ με Φοίβο

Εύκολη επικράτηση για την «Ένωση»

Έχοντας τον έλεγχο σε όλο το ματς η ΑΕΚ επιβλήθηκε 27-20 του Φοίβου Συκεών στο κλειστό του Καματερού στο εναρκτήριο παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής της Handball Premier.  Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα του αγώνα και ανέβαζε την απόδοσή της με την πάροδο του χρόνου, χτίζοντας μια διαφορά η οποία στο ημίχρονο έφτασε τα 5 τέρματα (15-10).

Το σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε. Η ΑΕΚ συνέχισε να ελέγχει απόλυτα το ρυθμό του αγώνα για να φτάσει τελικά στη νίκη με σκορ 27-20.

ΑΕΚ- ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 27-20
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 9-3, 11-5, 13-7, 15-10 (ημχ.), 16-10, 19-12, 21-14, 23-16, 26-16, 27-20
ΑΕΚ (Κώστας Τούτσης): Νικολαΐδης Χ. 4, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 5, Γεωργιάδης 2, Χόγκας 1, Μακρυγιάννης, Νικολαΐδης Π. 8, Συγγάρης, Αντωνιάδης, Πανταζής, Σταύρου, Βαμβακάς, Άντρεγιτς 5, Μπαλάσκας, Φίλιππας, Αλικάκος 2
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Δημήτρης Πελεκίδης):Μέτσης 5, Μπαλαμός 5, Κεχαγιάς, Αλμπανίδης 1, Παπαδόπουλος, Πόποβιτς, Ναουμίδης, Δεληζάνος 5, Τσιντίδης 2, Καβουσανάκης, Μαυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 1, Χατζής 1.
Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 1/3-2/3