Α2 Ανδρών: Νίκη για τον Ολυμπιακό Κερατσινίου στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι του Αντώνη Κουλακάρη - greekhandball.com

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός Κερατσινίου, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, κέρδισε τον Κένταυρο Βόλου με 25-16 και διατηρήθηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, όπου ισοβαθμεί με τον Ιωνικό ΝΦ, με τις δύο ομάδες να λύνουν τις διαφορές τους για το ποος θα προκριθεί στα μπαράζ ανόδου, την τελευταία αγωνιστική το ερχόμενο Σάββατο.

Σε ενα παιχιδι με έντονη συναισθηματική φόρτιση λόγω της τελευταίας εντός
έδρας συνμμετοχής του Αντώνη Κουλακάρη που αποχωρεί από την ενεργό δράση, οι παίχτες του Γιάννη Ανταλή ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα, προηγήθηκαν γρήγορα 4-0, ελέγχωντας πλήρως το ρυθμό της αναμέτρησης και με καλές άμυνες κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκόρ υπέρ τους 13-5. Στην επανάληψη η ομάδα του Βόλου προσπάθησε να αντεπιτεθεί και κατάφερε να μειώσει την διαφορά στο σκόρ στα 4 τέρματα στο 38ο λεπτό (15-11) αλλά η ομάδα του Κερατσινίου έκλεισε τα κενά στην άμυνα της και με αποτελεσματικότητα στην επίθεση πήρε μία μεγάλη νίκη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ 25-16
5ΛΕΠΤΑ:2-0, 4-3, 8-4, 10-4, 10-5, 13-5 ημ. 14-8, 16-11, 18-11, 20-13, 22-13, 25-16 τελ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (ΑΝΤΑΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ) : ΑΝΔΡΙΩΤΗΣ, ΜΑΡΟΥΔΑΣ 2, ΣΑΜΑΡΑΣ 3, ΛΟΠΑΡΝΑΚΗΣ, ΠΕΤΡΑΚΟΣ 5, ΚΟΥΛΑΚΑΡΗΣ 3, ΔΑΛΕΚΟΣ 1, ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ, ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗΣ 2, ΜΠΑΡΜΠΑΡΑΚΗΣ 2, ΤΣΑΚΙΡΗΣ 1, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ 1, ΜΑΤΘΙΑΔΗΣ 2, ΝΤΕΜΑ 1, ΤΥΜΠΑΜΠΟΓΛΟΥ 1, ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ 1.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ (ΤΣΙΑΠΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ) : ΚΡΑΤΗΡΑΣ, ΚΟΥΡΙΔΗΣ 2, ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ 1, ΑΣΤΕΡΗΣ, ΣΚΕΤΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 4, ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΑΣΑΡΙΔΗΣ, ΝΟΥΛΗΣ, ΜΙΜΙΚΟΣ 3, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΣΑΜΑΡΑΣ, ΜΑΚΡΗΣ 2, ΔΡΕΝΟΒΙΑΔΗΣ 2.

ΔΙΛΕΠΤΑ :5/6 - ΠΕΝΑΛΤΥ : 3/3-3/1.