Στείλτε μας αποτελέσματα-συνθέσεις-νέα για τις κατηγορίες Α2-Β εθνικής στη διεύθυνση stathis70@gmail.com

F8 εφήβων: Πανελλήνιος, Πυλαία, ΙΕΚ Ξυνή και Φίλιππος για τον τίτλο

Πρώτη νίκη για τον ΙΕΚ ΞΥΝΗ, «2 στα 2» για ΑΕΣΧ Πυλαίας, Φίλιππο Βέροιας, Πανελλήνιο και πρόκριση στην Β΄φάση. Ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ πήρε το ματς πρόκρισης κόντρα στον ΓΑΣ Καματερού

Ξεκίνησε χθες η 37η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων με την συμμετοχή 8 σωματείων σε συνδιοργάνωση της ΟΧΕ με τον Δήμο Λεβαδέων.

Στο πρώτο ματς της δεύτερης ημέρας ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι. επικράτησε 37-16 του ΑΟ Κοζάνης, σημειώνοντας την πρώτη του νίκη. Στο δεύτερο παιχνίδι η ΑΕΣΧ
Πυλαίας νίκησε 31-18 τον ΓΑΣ Καματερού -ανεβάζοντας την αποδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο- και έγινε η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στην επόμενη φάση, μεταφέροντας μάλιστα δύο πόντους. Στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας ο Φίλιππος επικράτησε 25-20 της ΧΑΝΘ και... έκλεισε θέση για την επόμενη φάση. Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε τους πρωϊνούς αγώνες ο Πανελλήνιος επιβλήθηκε 34-25 του ΓΣ Χανίων και πέρασε στην επόμενη φάση.

Στα απογευματινά παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ επικράτησε 24-20 του ΓΑΣ Καματερού και προκρίθηκε στην Β΄φάση, ενώ ο Πανελλήνιος νίκησε άνετα 30-16 τον Φίλιππο και πήρε την πρωτιά του ομίλου, αλλά και δύο βαθμούς για την επόμενη φάση.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α’ όμιλος

Πανελλήνιος ΓΣ 6
ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας 4

ΧΑΝΘ 0
ΓΣ Χανίων 0

Β’ όμιλος
ΑΕΣΧ Πυλαίας 4
ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι. 4
ΓΑΣ Καματερού 2
ΑΟ Κοζάνης 0



1η ημέρα-1η αγωνιστική

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ- ΧΑΝΘ 29-20
Τα πεντάλεπτα: 4-3, 7-4, 9-6, 12-6, 14-9, 17-11 (ημχ.), 17-12, 20-13, 20-15, 22-18, 24-18, 29-20

ΠΓΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Παπαδόπουλος, Καραγκιοζίδης, Μάλλιος, Κέσαρι 1, Ασβεστάς 3, Τσικριτέας 3, Χρυσίκος, Τσακουρίδης 5, Νικολούτσος 5, Σαλαπάτας 5, Μαντζόπουλος 5, Μαυρομάτης, Ζωγραφίδης, Μπεκιάρης, Σταυρινόπουκλος 2, Κούκα.

ΧΑΝΘ (Αλέξης Παπαβασίλης): Ζώης, Μπλάτσος, Σπηλιωτόπουλος, Ανδρεαδάκης, Τσακωνιάτης 1, Στίγγας 6, Αγαθόνικος 6, Μαμούρης, Μηλόπουλος, Τσιάνος 3, Μπόλας, Θεολογίδης, Δαμιανίδης, Γκόγκας 1, Παπαβασίλης 4, Βιολιτζής.

Διαιτητές: Μπράμου- Γιακαλής, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 4/5-2/3

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 21-40
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-7, 6-12, 7-15, 7-18, 7-22 (ημχ.), 8-23, 11-28, 12-30, 14-32, 18-35, 21-40

ΑΟΚ (Μάκης Μιχαηλίδης): Παπαθανασίου, Παπαστέργιος, Ανδρεόπουλος, Αργύρης 1, Γκιούμπερι 7, Τριανταφυλλίδης, Παπακωνσταντίνου 4, Μέλλιος 5, Μετάνι 3, Τσακαλίδης 1, Σιδέρης, Σύρος.

ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σημισακάκης, Θεοφίλατος 1, Μπαξεβάνης 1, Τότος 4, Βορύλλας 4, Φαλτσέτας, Αργυριάδης Ε. 7, Αργυριάδης Α. 9, Φωκάς 2, Καραμασιώτης 4, Ακρίβος, Καμινάκης, Σαραντόπουλος 1, Μπούτος 7.

Διαιτητές: Γιακαλής- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 3-0, Πέναλτι: 3/3-2/3

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ 27-25
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 5-7, 8-10, 11-13, 14-14 (ημχ.), 16-16, 19-19, 22-20, 24-22, 27-25

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Νικολαΐδης, Τορνικίδης 3, Μπουλταδάκης, Κουκμίσης, Ξυνιάς, Αντωνιάδης, Ανθομελίδης 2, Καλόμοιρος 8, Πετρίδης 9, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιάνος 1, Παπαδόπουλος, Μπροίκος, Ελέτα 1, Βακουφάρης, Μπάτζιος.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ (Κώστας Μπούνας): Λόλας 3, Καραμπουρνιώτης 4, Τσανίνος, Σιδηρόπουλος, Μάινας 5, Λιάπης 3, Κουτσόπουλος 3, Μαρουλάς 1, Λογοθέτης, Λιόλιος 6, Κολοκοτρώνης, Σακάλογλου, Στυλιαννέλης, Γιαννέτος.

Διαιτητές: Μπράμου- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 5/5-2/3

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ 33-23
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-3, 5-4, 6-7, 9-9, 13-12 (ημχ.), 17-14, 20-16, 25-19, 28-21, 31-22, 33-23

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Παπαδόπουλος 3, Φιλόσογλου Κ. 1, Γραμματικόπουλος 7, Στεργιόπουλος, Κύρτσιος 1, Μπαλτατζής 9, Τζίμπουλας 3, Ρίζος, Φιλόσογλου Β. 4, Ελευθεριάδης, Τριανταφυλλίδης, Καλλιαρίδης, Ζούζος 3, Ταραμονλής 2, Ναβροζίδης, Μαυρίδης.

ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Κιναλόπουλος): Σκαλιδάκης 5, Αναστασάκης, Μόνι 4, Παπαϊωάννου 7, Γεωργόπουλος 3, Ξεκουκουλωτάκης 1, Παπαδομανωλάκης 1, Λαμπροκωστόπουλος 1, Παπαστάμος, Αλευράκης 1, Νικολίκκια, Κογχυλάκης, Μαρνιεράκης.

Διαιτητές: Μπράμου- Γιακαλής, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 2/2-2/2



2η ημέρα- 2η αγωνιστική

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ 16-37
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-5, 3-10, 5-12, 7-17 (ημχ.), 7-19, 8-22, 13-25, 14-29, 15-33, 16-37

ΑΟΚ (Μάκης Μιχαηλίδης): Παπαθανασίου, Παπαστέργιος 2, Ανδρεόπουλος, Αργύρης, Γκιούμπερι 1, Τριανταφυλλίδης, Παπακωνσταντίνου, Μέλλιος 11, Μετάνι 2, Τσακαλίδης, Σιδέρης, Σύρος.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ (Κώστας Μπούνας): Λόλας 8, Καραμπουρνιώτης 4, Τσανίνος 9, Σιδηρόπουλος 2, Μάινας 5, Λιάπης 3, Κουτσόπουλος, Μαρουλάς, Λογοθέτης 3, Λιόλιος 2, Κολοκοτρώνης, Σακάλογλου, Στυλιαννέλης 1, Γιαννέτος 4.

Διαιτητές: Γιακαλής- Μπράμου, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 6/6-3/4.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 31-18
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-4, 9-6, 10-8, 13-9, 15-13 (ημχ.), 18-15, 21-16, 24-16, 27-16, 30-17, 31-18

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Νικολαΐδης, Τορνικίδης 4, Μπουλταδάκης 3, Κουκμίσης 1, Ξυνιάς 1, Αντωνιάδης 1, Ανθομελίδης 1, Καλόμοιρος 5, Πετρίδης 7, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιάνος 1, Παπαδόπουλος, Μπροίκος, Ελέτα 2, Βακουφάρης 1, Μπάτζιος 1.

ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σημισακάκης, Θεοφίλατος, Μπαξεβάνης, Τότος 5, Βορύλλας 2, Φαλτσέτας, Αργυριάδης Ε. 3, Αργυριάδης Α. 2, Φωκάς, Καραμασιώτης, Ακρίβος, Καμινάκης, Σαραντόπουλος, Μπούτος 6.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Φωκίτης, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 3/3-1/1

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΧΑΝΘ 25-20
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 6-4, 8-7, 10-9, 13-11 (ημχ.), 18-12, 19-13, 20-16, 20-18, 23-19, 25-20

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Φιλόσογλου Κ., Γραμματικόπουλος 4, Στεργιόπουλος, Κύρτσιος, Μπαλτατζής 5, Τζίμπουλας 3, Ρίζος 3, Φιλόσογλου Β. 1, Ελευθεριάδης, Τριανταφυλλίδης 5, Καλλιαρίδης 1, Ζούζος 1, Ταραμονλής 3, Ναβροζίδης, Μαυρίδης, Δεληγιαννίδης 1.

ΧΑΝΘ (Αλέξης Παπαβασίλης): Ζώης, Πάντζιος, Σπηλιωτόπουλος, Ανδρεαδάκης, Τσακωνιάτης 1, Στίγγας 5, Αγαθόνικος 6, Μαμούρης, Μηλόπουλος, Τσιάνος 1, Μπόλας 3, Θεολογίδης, Δαμιανίδης, Γκόγκας 1, Παπαβασίλης 3, Βιολιτζής.

Διαιτητές: Φωκίτης- Γιακαλής, Κόκκινη: 53:08 Γραμματικόπουλος (επικίνδυνο παιχνίδι- δεν κρατήθηκε δελτίο), Δίλεπτα: 9-8, Πέναλτι: 1/4-0/0

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ- ΓΣ ΧΑΝΙΑ 34-25
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 6-4, 10-6, 12-7, 15-9, 18-11 (ημχ.), 21-14, 24-19, 26-19, 28-21, 31-23, 34-25

ΠΓΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Παπαδόπουλος, Καραγκιοζίδης 7, Μάλλιος 4, Κέσαρι 7, Ασβεστάς 3, Τσικριτέας 3, Χρυσίκος 2, Νικολούτσος 2, Σαλαπάτας 3, Μαντζόπουλος 1, Μαυρομάτης, Ζωγραφίδης 1, Μπεκιάρης, Σταυρινόπουκλος, Κούκα.

ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Κιναλόπουλος): Σκαλιδάκης 1, Αναστασάκης 2, Μόνι 1, Παπαϊωάννου 13, Γεωργόπουλος 6, Ξεκουκουλωτάκης, Παπαδομανωλάκης 1, Λαμπροκωστόπουλος 1, Παπαστάμος 1, Αλευράκης, Νικολίκκια, Κογχυλάκης, Μαρνιεράκης.

Διαιτητές: Μπράμου- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 2/3-2/3

3η αγωνιστική

ΙΕΚ ΞΥΝΗ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 24-20
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-3, 8-4, 10-5, 11-6, 14-7 (ημχ.), 15-8, 17-10, 20-13, 21-13, 24-17, 24-20

ΙΕΚ ΞΥΝΗ (Κώστας Μπούνας): Λόλας 3, Καραμπουρνιώτης 4, Δραγάζης 1, Τσανίνος 1, Σιδηρόπουλος, Μάινας 2, Λιάπης 1, Κουτσόπουλος 2, Μαρουλάς 3, Λογοθέτης, Λιόλιος 5, Κολοκοτρώνης, Σακάλογλου, Στυλιαννέλης, Γιαννέτος 2.

ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σημισακάκης, Θεοφίλατος, Μπαξεβάνης, Τότος 5, Βορύλλας 2, Φαλτσέτας, Αργυριάδης Ε. 1, Αργυριάδης Α. 1, Φωκάς, Καραμασιώτης, Ακρίβος, Καμινάκης, Σαραντόπουλος 1, Μπούτος 11.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 7-4, Πέναλτι: 3/4-3/4



ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 30-16
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 10-4, 11-5, 12-5, 14-5 (ημχ.), 18-5, 23-6, 25-7, 27-10, 28-11, 30-16

ΠΓΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Παπαδόπουλος, Καραγκιοζίδης, Μάλλιος, Κέσαρι 4, Ασβεστάς 4, Τσικριτέας 3, Χρυσίκος 1, Τσακουρίδης 5, Νικολούτσος 2, Σαλαπάτας 5, Μαντζόπουλος 4, Μαυρομάτης, Ζωγραφίδης 1, Μπεκιάρης, Σταυρινόπουκλος 1, Κούκα.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Παπαδόπουλος 2, Φιλόσογλου Κ., Γραμματικόπουλος 1, Στεργιόπουλος, Κύρτσιος, Μπαλτατζής 1, Τζίμπουλας, Ρίζος 2, Φιλόσογλου Β. 1, Ελευθεριάδης 2, Τριανταφυλλίδης, Καλλιαρίδης, Δεληγιαννίδης 2, Ταραμονλής 3, Ναβροζίδης 1, Μαυρίδης 1.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωκίτης, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 1/2-2/4



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τρίτη 18 Απριλίου 2017

1η αγωνιστική- Α’ φάσης

Πανελλήνιος- ΧΑΝΘ 29-20 (17-11 ημχ.)
ΑΟ Κοζάνης- ΓΑΣ Καματερού 21-40 (7-22 ημχ.)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΙΕΚ ΞΥΝΗ 27-25 (14-14 ημχ.)
Φίλιππος- ΓΣ Χανίων 33-23 (13-12 ημχ.)

Τετάρτη 19 Απριλίου 2017

2η αγωνιστική- Α’ φάσης

ΑΟ Κοζάνης- ΙΕΚ ΞΥΝΗ 16-37 (9-20 ημχ.)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΓΑΣ Καματερού 31-18 (15-13 ημχ.)
Φίλιππος- ΧΑΝΘ 25-20 (13-11 ημχ.)
Πανελλήνιος- ΓΣ Χανίων 34-25 (18-11 ημχ.)

3η αγωνιστική- Α’ φάσης

ΙΕΚ ΞΥΝΗ- ΓΑΣ Καματερού 24-20 (14-7 ημχ.)
Πανελλήνιος- Φίλιππος 30-16 (14-5 ημχ.)

Πέμπτη 20 Απριλίου 2017

3η αγωνιστική- Α’ φάσης

09:00 ΧΑΝΘ- ΓΣ Χανίων
11:00 ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΑΟ Κοζάνης

1η αγωνιστική- Β’ φάσης

15:00 3ος Α΄ ομίλου- 4ος Β΄ ομίλου
17:00 3ος Β΄ ομίλου- 4ος Α’ ομίλου
19:00 1ος Α’ ομίλου- 2ος Β΄ ομίλου
21:00 1ος Β’ ομίλου- 2ος Α΄ ομίλου

Παρασκευή 21 Απριλίου 2017


2η αγωνιστική- Β΄ φάσης

09:00 4ος Α’ ομίλου- 4ος Β’ ομίλου
10:45 3ος Α’ ομίλου- 3ος Β’ ομίλου
12:30 2ος Α’ ομίλου- 2ος Β’ ομίλου
14:30 1ος Α’ ομίλου- 1ος Β’ ομίλου

Δεν υπάρχουν σχόλια: