Στείλτε μας αποτελέσματα-συνθέσεις-νέα για τις κατηγορίες Α2-Β εθνικής στη διεύθυνση stathis70@gmail.com

F8 εφήβων: Έναν βαθμό μακριά από τον τίτλο ο Πανελλήνιος. Όλα τα σενάρια για τον πρωταθλητή

Νίκες για ΧΑΝΘ κόντρα σε ΓΣ Χανίων και ΑΟ Κοζάνης- Ο ΓΑΣ Καματερού επιβλήθηκε του ΓΣ Χανίων- Εξασφάλισε μετάλλιο ο Πανελλήνιος 23-22 τον ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι.- Μεγάλη νίκη ο Φίλιππος επί της ΑΕΣΧ Πυλαίας

Ολοκληρώνεται σήμερα η 37η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων με την συμμετοχή 8 σωματείων σε συνδιοργάνωση της ΟΧΕ με τον Δήμο Λεβαδέων.

Στα πρωινά παιχνίδια που ολοκλήρωσαν την Α’ φάση χθες, η ΧΑΝΘ νίκησε 38-23 τον ΓΣ Χανίων, ενώ η ΑΕΣΧ Πυλαίας επικράτησε 33-22 του ΑΟ Κοζάνης.

Σίγουρα στα μετάλλια ο Πανελλήνιος


Στο κορυφαίο έως τώρα παιχνίδι του τουρνουά ο Πανελλήνιος νίκησε 23-22 τον ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι. και εξασφάλισε ένα από τα τρία πρώτα μετάλλια, ενώ αν η ΑΕΣΧ Πυλαίας κερδίσει τον Φίλιππο, τότε οι «Ολυμπιονίκες» είναι σίγουρα δεύτεροι και θα παίξουν για το χρυσό αύριο με την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ο Πανελλήνιος προηγήθηκε 20-15 στο 45’, αλλά η ομάδα της Νέας Ιωνίας επέστρεψε στο ματς μειώνοντας 20-19 (50:52), εκμεταλλευόμενη και το 3ο δίλεπτο του Τσακουρίδη στο 48:26.

Ο Πανελλήνιος διατήρησε την ψυχραιμία του, πέρασε μπροστά με 23-20 και πήρε τη νίκη, παρά την πίεση του ΙΕΚ ΞΥΝΗ που μείωσε 15’ δευτερόλεπτα πριν το τέλος σε 23-22.

Οι πρωταθλητές Ελλάδος ωστόσο δεν θα έχουν στην διάθεσή τους στο αυριανό κρίσιμο τελευταίο ματς με την ΑΕΣΧ Πυλαίας τον Νικολούτσο, ο οποίος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα (και μπλε) για χτύπημα στον Λιόλιο στο 59:45.

Στο… κόλπο του μεταλλίου ο Φίλιππος

Στο τελευταίο ματς της ημέρας ο Φίλιππος Βέροιας με κορυφαίους τον τερματοφύλακα Καλλιαρίδη και τους περιφερειακούς Τριανταφυλλίδη (6 γκολ), Μπαλτατζή (5 γκολ), πήρε σπουδαία νίκη 22-21 επί της ΑΕΣΧ Πυλαίας και έχει βάσιμες ελπίδες για μετάλλιο, ακόμα και για το ασημένιο, εφόσον κερδίσει τον ΙΕΚ ΞΥΝΗ.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης από την άλλη πλευρά στάθηκε άτυχη, αφού στο 28:35 έχασε τον Καλόμοιρο, ο οποίος χτύπησε στον τετρακέφαλο.

Ο Φίλιππος με ανοιχτή άμυνα κατάφερε να περιορίσει τα σουτ από την περιφέρεια και να πάρει διαφορά 4 γκολ (15-19) στο 48’. Η ΑΕΣΧ Πυλαίας μείωσε σε 20-21 με τον Πετρίδη στο 56:24, αλλά με εξαιρετικό γκολ του Μπαλτατζή στο 57:18 έγινε το 20-22. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης μείωσε 21-22 και είχε την τελευταία επίθεση με τον Καλλιαρίδη να σταματάει σε τετ α τετ τον Βακουφάρη.

Τα βασικά σενάρια

1) Ο Πανελλήνιος με νίκη ή ισοπαλία απέναντι στην ΑΕΣΧ Πυλαίας κατακτά το χρυσό μετάλλιο. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης αν ηττηθεί θα πάρει το χάλκινο μετάλλιο

2) Αν επικρατήσει η ΑΕΣΧ Πυλαίας του Πανελληνίου και ο Φίλιππος του ΙΕΚ ΞΥΝΗ θα υπάρξει τριπλή ισοβαθμία στους 4 πόντους, όπου εκεί θα μετρήσει η διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους παιχνίδια με τους «Ολυμπιονίκες» να έχουν το προβάδισμα, λόγω της νίκης τους με 14 γκολ διαφορά (30-16) επί του Φιλίππου.

3) Αν κερδίσει ο Πανελλήνιος την ΑΕΣΧ Πυλαίας και ο ΙΕΚ ΞΥΝΗ τον Φίλιππο, οι «Ολυμπιονίκες» κατακτούν το πρωτάθλημα και θα υπάρξει τριπλή ισοβαθμία στους 2 πόντους ανάμεσα σε ΑΕΣΧ Πυλαίας, Φίλιππο και ΙΕΚ ΞΥΝΗ, η οποία δίνει σίγουρο μετάλλιο στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τρίτη 18 Απριλίου 2017

1η αγωνιστική- Α’ φάσης

Πανελλήνιος- ΧΑΝΘ 29-20 (17-11 ημχ.)
ΑΟ Κοζάνης- ΓΑΣ Καματερού 21-40 (7-22 ημχ.)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΙΕΚ ΞΥΝΗ 27-25 (14-14 ημχ.)
Φίλιππος- ΓΣ Χανίων 33-23 (13-12 ημχ.)

Τετάρτη 19 Απριλίου 2017

2η αγωνιστική- Α’ φάσης

ΑΟ Κοζάνης- ΙΕΚ ΞΥΝΗ 16-37 (9-20 ημχ.)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΓΑΣ Καματερού 31-18 (15-13 ημχ.)
Φίλιππος- ΧΑΝΘ 25-20 (13-11 ημχ.)
Πανελλήνιος- ΓΣ Χανίων 34-25 (18-11 ημχ.)

3η αγωνιστική- Α’ φάσης

ΙΕΚ ΞΥΝΗ- ΓΑΣ Καματερού 24-20 (14-7 ημχ.)
Πανελλήνιος- Φίλιππος 30-16 (14-5 ημχ.)

Πέμπτη 20 Απριλίου 2017

3η αγωνιστική- Α’ φάσης

ΧΑΝΘ- ΓΣ Χανίων 38-23 (18-11 ημχ.)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- ΑΟ Κοζάνης 33-22 (17-11 ημχ.)

1η αγωνιστική- Β’ φάσης

ΧΑΝΘ- ΑΟ Κοζάνης 36-18 (15-4 ημχ.)
ΓΑΣ Καματερού- ΓΣ Χανίων 26-21 (8-11 ημχ.)
Πανελλήνιος- ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι. 23-22 (12-10 ημχ.)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φίλιππος Βέροιας 21-22 (11-11 ημχ.)

Παρασκευή 21 Απριλίου 2017

2η αγωνιστική- Β΄ φάσης

09:00 ΓΣ Χανίων- ΑΟ Κοζάνης
10:45 ΧΑΝΘ- ΓΑΣ Καματερού
12:30 Φίλιππος Βέροιας- ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι.
14:30 Πανελλήνιος- ΑΕΣΧ Πυλαίας


ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Α’ ΦΑΣΗΣ

Α’ όμιλος

Πανελλήνιος ΓΣ 6
ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας 4
ΧΑΝΘ 2
ΓΣ Χανίων 0

Β’ όμιλος

ΑΕΣΧ Πυλαίας 6
ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι. 4
ΓΑΣ Καματερού 2
ΑΟ Κοζάνης 0


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Β΄ΦΑΣΗΣ

Α’ όμιλος (1-4 θέσεις)

Πανελλήνιος ΓΣ 4
Φίλιππος Βέροιας 2
ΑΕΣΧ Πυλαίας 2
ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι. 0

Β΄ όμιλος (5-8 θέσεις)

ΧΑΝΘ 4
ΓΑΣ Καματερού 4
ΓΣ Χανίων 0
ΑΟ Κοζάνης 0


1η ημέρα-1η αγωνιστική

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ- ΧΑΝΘ 29-20
Τα πεντάλεπτα: 4-3, 7-4, 9-6, 12-6, 14-9, 17-11 (ημχ.), 17-12, 20-13, 20-15, 22-18, 24-18, 29-20

ΠΓΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Παπαδόπουλος, Καραγκιοζίδης, Μάλλιος, Κέσαρι 1, Ασβεστάς 3, Τσικριτέας 3, Χρυσίκος, Τσακουρίδης 5, Νικολούτσος 5, Σαλαπάτας 5, Μαντζόπουλος 5, Μαυρομάτης, Ζωγραφίδης, Μπεκιάρης, Σταυρινόπουκλος 2, Κούκα.

ΧΑΝΘ (Αλέξης Παπαβασίλης): Ζώης, Μπλάτσος, Σπηλιωτόπουλος, Ανδρεαδάκης, Τσακωνιάτης 1, Στίγγας 6, Αγαθόνικος 6, Μαμούρης, Μηλόπουλος, Τσιάνος 3, Μπόλας, Θεολογίδης, Δαμιανίδης, Γκόγκας 1, Παπαβασίλης 4, Βιολιτζής.

Διαιτητές: Μπράμου- Γιακαλής, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 4/5-2/3

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 21-40
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-7, 6-12, 7-15, 7-18, 7-22 (ημχ.), 8-23, 11-28, 12-30, 14-32, 18-35, 21-40

ΑΟΚ (Μάκης Μιχαηλίδης): Παπαθανασίου, Παπαστέργιος, Ανδρεόπουλος, Αργύρης 1, Γκιούμπερι 7, Τριανταφυλλίδης, Παπακωνσταντίνου 4, Μέλλιος 5, Μετάνι 3, Τσακαλίδης 1, Σιδέρης, Σύρος.

ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σημισακάκης, Θεοφίλατος 1, Μπαξεβάνης 1, Τότος 4, Βορύλλας 4, Φαλτσέτας, Αργυριάδης Ε. 7, Αργυριάδης Α. 9, Φωκάς 2, Καραμασιώτης 4, Ακρίβος, Καμινάκης, Σαραντόπουλος 1, Μπούτος 7.

Διαιτητές: Γιακαλής- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 3-0, Πέναλτι: 3/3-2/3

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ 27-25
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 5-7, 8-10, 11-13, 14-14 (ημχ.), 16-16, 19-19, 22-20, 24-22, 27-25

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Νικολαΐδης, Τορνικίδης 3, Μπουλταδάκης, Κουκμίσης, Ξυνιάς, Αντωνιάδης, Ανθομελίδης 2, Καλόμοιρος 8, Πετρίδης 9, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιάνος 1, Παπαδόπουλος, Μπροίκος, Ελέτα 1, Βακουφάρης, Μπάτζιος.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ (Κώστας Μπούνας): Λόλας 3, Καραμπουρνιώτης 4, Τσανίνος, Σιδηρόπουλος, Μάινας 5, Λιάπης 3, Κουτσόπουλος 3, Μαρουλάς 1, Λογοθέτης, Λιόλιος 6, Κολοκοτρώνης, Σακάλογλου, Στυλιαννέλης, Γιαννέτος.

Διαιτητές: Μπράμου- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 5/5-2/3

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ 33-23
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-3, 5-4, 6-7, 9-9, 13-12 (ημχ.), 17-14, 20-16, 25-19, 28-21, 31-22, 33-23

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Παπαδόπουλος 3, Φιλόσογλου Κ. 1, Γραμματικόπουλος 7, Στεργιόπουλος, Κύρτσιος 1, Μπαλτατζής 9, Τζίμπουλας 3, Ρίζος, Φιλόσογλου Β. 4, Ελευθεριάδης, Τριανταφυλλίδης, Καλλιαρίδης, Ζούζος 3, Ταραμονλής 2, Ναβροζίδης, Μαυρίδης.

ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Κιναλόπουλος): Σκαλιδάκης 5, Αναστασάκης, Μόνι 4, Παπαϊωάννου 7, Γεωργόπουλος 3, Ξεκουκουλωτάκης 1, Παπαδομανωλάκης 1, Λαμπροκωστόπουλος 1, Παπαστάμος, Αλευράκης 1, Νικολίκκια, Κογχυλάκης, Μαρνιεράκης.

Διαιτητές: Μπράμου- Γιακαλής, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 2/2-2/2

2η ημέρα- 2η αγωνιστική

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ 16-37
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-5, 3-10, 5-12, 7-17 (ημχ.), 7-19, 8-22, 13-25, 14-29, 15-33, 16-37

ΑΟΚ (Μάκης Μιχαηλίδης): Παπαθανασίου, Παπαστέργιος 2, Ανδρεόπουλος, Αργύρης, Γκιούμπερι 1, Τριανταφυλλίδης, Παπακωνσταντίνου, Μέλλιος 11, Μετάνι 2, Τσακαλίδης, Σιδέρης, Σύρος.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ (Κώστας Μπούνας): Λόλας 8, Καραμπουρνιώτης 4, Τσανίνος 9, Σιδηρόπουλος 2, Μάινας 5, Λιάπης 3, Κουτσόπουλος, Μαρουλάς, Λογοθέτης 3, Λιόλιος 2, Κολοκοτρώνης, Σακάλογλου, Στυλιαννέλης 1, Γιαννέτος 4.

Διαιτητές: Γιακαλής- Μπράμου, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 6/6-3/4.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 31-18
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-4, 9-6, 10-8, 13-9, 15-13 (ημχ.), 18-15, 21-16, 24-16, 27-16, 30-17, 31-18

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Νικολαΐδης, Τορνικίδης 4, Μπουλταδάκης 3, Κουκμίσης 1, Ξυνιάς 1, Αντωνιάδης 1, Ανθομελίδης 1, Καλόμοιρος 5, Πετρίδης 7, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιάνος 1, Παπαδόπουλος, Μπροίκος, Ελέτα 2, Βακουφάρης 1, Μπάτζιος 1.

ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σημισακάκης, Θεοφίλατος, Μπαξεβάνης, Τότος 5, Βορύλλας 2, Φαλτσέτας, Αργυριάδης Ε. 3, Αργυριάδης Α. 2, Φωκάς, Καραμασιώτης, Ακρίβος, Καμινάκης, Σαραντόπουλος, Μπούτος 6.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Φωκίτης, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 3/3-1/1

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΧΑΝΘ 25-20
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 6-4, 8-7, 10-9, 13-11 (ημχ.), 18-12, 19-13, 20-16, 20-18, 23-19, 25-20

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Φιλόσογλου Κ., Γραμματικόπουλος 4, Στεργιόπουλος, Κύρτσιος, Μπαλτατζής 5, Τζίμπουλας 3, Ρίζος 3, Φιλόσογλου Β. 1, Ελευθεριάδης, Τριανταφυλλίδης 5, Καλλιαρίδης 1, Ζούζος 1, Ταραμονλής 3, Ναβροζίδης, Μαυρίδης, Δεληγιαννίδης 1.

ΧΑΝΘ (Αλέξης Παπαβασίλης): Ζώης, Πάντζιος, Σπηλιωτόπουλος, Ανδρεαδάκης, Τσακωνιάτης 1, Στίγγας 5, Αγαθόνικος 6, Μαμούρης, Μηλόπουλος, Τσιάνος 1, Μπόλας 3, Θεολογίδης, Δαμιανίδης, Γκόγκας 1, Παπαβασίλης 3, Βιολιτζής.

Διαιτητές: Φωκίτης- Γιακαλής, Κόκκινη: 53:08 Γραμματικόπουλος (επικίνδυνο παιχνίδι- δεν κρατήθηκε δελτίο), Δίλεπτα: 9-8, Πέναλτι: 1/4-0/0

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ- ΓΣ ΧΑΝΙΑ 34-25
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 6-4, 10-6, 12-7, 15-9, 18-11 (ημχ.), 21-14, 24-19, 26-19, 28-21, 31-23, 34-25

ΠΓΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Παπαδόπουλος, Καραγκιοζίδης 7, Μάλλιος 4, Κέσαρι 7, Ασβεστάς 3, Τσικριτέας 3, Χρυσίκος 2, Νικολούτσος 2, Σαλαπάτας 3, Μαντζόπουλος 1, Μαυρομάτης, Ζωγραφίδης 1, Μπεκιάρης, Σταυρινόπουκλος, Κούκα.

ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Κιναλόπουλος): Σκαλιδάκης 1, Αναστασάκης 2, Μόνι 1, Παπαϊωάννου 13, Γεωργόπουλος 6, Ξεκουκουλωτάκης, Παπαδομανωλάκης 1, Λαμπροκωστόπουλος 1, Παπαστάμος 1, Αλευράκης, Νικολίκκια, Κογχυλάκης, Μαρνιεράκης.

Διαιτητές: Μπράμου- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 2/3-2/3

3η αγωνιστική

ΙΕΚ ΞΥΝΗ- ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 24-20
Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-3, 8-4, 10-5, 11-6, 14-7 (ημχ.), 15-8, 17-10, 20-13, 21-13, 24-17, 24-20

ΙΕΚ ΞΥΝΗ (Κώστας Μπούνας): Λόλας 3, Καραμπουρνιώτης 4, Δραγάζης 1, Τσανίνος 1, Σιδηρόπουλος, Μάινας 2, Λιάπης 1, Κουτσόπουλος 2, Μαρουλάς 3, Λογοθέτης, Λιόλιος 5, Κολοκοτρώνης, Σακάλογλου, Στυλιαννέλης, Γιαννέτος 2.

ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σημισακάκης, Θεοφίλατος, Μπαξεβάνης, Τότος 5, Βορύλλας 2, Φαλτσέτας, Αργυριάδης Ε. 1, Αργυριάδης Α. 1, Φωκάς, Καραμασιώτης, Ακρίβος, Καμινάκης, Σαραντόπουλος 1, Μπούτος 11.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 7-4, Πέναλτι: 3/4-3/4

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 30-16
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 10-4, 11-5, 12-5, 14-5 (ημχ.), 18-5, 23-6, 25-7, 27-10, 28-11, 30-16

ΠΓΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Παπαδόπουλος, Καραγκιοζίδης, Μάλλιος, Κέσαρι 4, Ασβεστάς 4, Τσικριτέας 3, Χρυσίκος 1, Τσακουρίδης 5, Νικολούτσος 2, Σαλαπάτας 5, Μαντζόπουλος 4, Μαυρομάτης, Ζωγραφίδης 1, Μπεκιάρης, Σταυρινόπουκλος 1, Κούκα.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Παπαδόπουλος 2, Φιλόσογλου Κ., Γραμματικόπουλος 1, Στεργιόπουλος, Κύρτσιος, Μπαλτατζής 1, Τζίμπουλας, Ρίζος 2, Φιλόσογλου Β. 1, Ελευθεριάδης 2, Τριανταφυλλίδης, Καλλιαρίδης, Δεληγιαννίδης 2, Ταραμονλής 3, Ναβροζίδης 1, Μαυρίδης 1.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωκίτης, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 1/2-2/4

3η ημέρα- 3η αγωνιστική

ΧΑΝΘ- ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ 38-23
Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-3, 6-3, 9-4, 12-6, 18-11 (ημχ.), 21-15, 24-18, 25-22, 30-22, 35-23, 38-23

ΧΑΝΘ (Αλέξης Παπαβασίλης): Ζώης, Μπζάκος, Πάντζιος 1, Σπηλιωτόπουλος 4, Ανδρεαδάκης 2, Τσακωνιάτης, Στίγγας, Αγαθόνικος 3, Μαμούρης 5, Μηλόπουλος, Μπόλας, 8 , Δαμιανίδης, Γκόγκας, Παπαβασίλης 9, Βιολιτζής 6.

ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Κιναλόπουλος): Σκαλιδάκης 5, Αναστασάκης 3, Μόνι 2, Παπαϊωάννου 7, Γεωργόπουλος 3, Ξεκουκουλωτάκης, Παπαδομανωλάκης 1, Λαμπροκωστόπουλος, Παπαστάμος 2, Αλευράκης, Νικολίκκια, Κογχυλάκης, Μαρνιεράκης.

Διαιτητές: Φωκίτης- Μπράμου, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 4/5-0/1

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ 33-22
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 4-4, 8-6, 11-8, 12-9, 17-11 (ημχ.), 19-12, 23-16, 26-18, 28-18, 32-19, 33-22

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Μπροίκος, Παπαδόπουλος, Κουκμίσης 4, Τορνικίδης 5, Μπουλταδάκης 7, Ξυνιάς 5, Αντωνιάδης, Ανθομελίδης 1, Καλόμοιρος, Πετρίδης 1, Παπαγεωργίου 2, Αλατσατιάνος 1, Ελέτα 1, Βακουφάρης 4, Μπάτζιος 2, Σουλτάρης.

ΑΟΚ (Μάκης Μιχαηλίδης): Παπαθανασίου 1, Παπαστέργιος, Ανδρεόπουλος 2, Αργύρης, Γκιούμπερι 4, Τριανταφυλλίδης, Παπακωνσταντίνου 2, Μέλλιος 6, Μετάνι 7, Τσακαλίδης, Σιδέρης, Σύρος.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Γιακαλής, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 1/3-1/1

1η αγωνιστική- Β' φάσης

ΧΑΝΘ- ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ 36-18
Τα πεντάλεπτα: 4-1, 5-2, 6-2, 10-2, 11-3, 15-4 (ημχ.), 19-5, 22-8, 23-11, 26-12, 30-15, 36-18

ΧΑΝΘ (Αλέξης Παπαβασίλης): Ζώης, Πάντζιος 4, Σπηλιωτόπουλος 1, Ανδρεαδάκης 3, Τσακωνιάτης, Στίγγας, Αγαθόνικος 10, Μαμούρης 2, Μηλόπουλος, Τσιάνος, Θεολογίδης 3, Δαμιανίδης, Γκόγκας, Παπαβασίλης 6, Βιολιτζής 7, Μπζάκος.

ΑΟΚ (Μάκης Μιχαηλίδης): Παπαθανασίου 2, Παπαστέργιος, Ανδρεόπουλος 3, Αργύρης 1, Γκιούμπερι 4, Τριανταφυλλίδης 1, Παπακωνσταντίνου 1, Μέλλιος 2, Μετάνι 4, Τσακαλίδης, Σιδέρης, Σύρος.

Διαιτητές: Μπράμου- Γιακαλής, Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 3/3-2/3


ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ- ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ 26-21
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 6-7, 7-9, 7-11, 8-11 (ημχ.), 12-11, 15-12, 17-13, 18-15, 22-18, 26-21

ΓΑΣΚ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σημισακάκης, Θεοφίλατος 1, Μπαξεβάνης 3, Τότος, Βορύλλας 2, Φαλτσέτας, Αργυριάδης Ε. 3, Αργυριάδης Α. 5, Φωκάς, Καραμασιώτης 3, Ακρίβος, Καμινάκης 1, Σαραντόπουλος 3, Μπούτος 5.

ΓΣ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Κιναλόπουλος): Σκαλιδάκης 2, Αναστασάκης 2, Μόνι 4, Παπαϊωάννου 11, Γεωργόπουλος 6, Ξεκουκουλωτάκης, Παπαδομανωλάκης, Λαμπροκωστόπουλος, Παπαστάμος 2, Αλευράκης, Νικολίκκια, Κογχυλάκης, Μαρνιεράκης.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Γιακαλής, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 1/1-4/4

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ- ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι. 23-22
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 4-6, 7-6, 9-9, 12-10 (ημχ.), 15-12, 17-14, 20-15, 20-18, 22-20, 23-22

ΠΓΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Παπαδόπουλος, Καραγκιοζίδης, Μάλλιος, Κέσαρι, Ασβεστάς 2, Τσικριτέας 2, Χρυσίκος, Τσακουρίδης 5, Νικολούτσος 3, Σαλαπάτας 5, Μαντζόπουλος 6, Μαυρομάτης, Ζωγραφίδης, Μπεκιάρης, Σταυρινόπουκλος, Κούκα.

ΙΕΚ ΞΥΝΗ (Κώστας Μπούνας): Λόλας 3, Καραμπουρνιώτης 3, Τσανίνος 3, Σιδηρόπουλος, Μάινας 4, Λιάπης, Κουτσόπουλος 6, Μαρουλάς, Λογοθέτης 1, Λιόλιος 2, Κολοκοτρώνης, Σακάλογλου, Στυλιαννέλης, Γιαννέτος.

Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωκίτης, Μπλέ- Κόκκινη: 59:45 Νικολούτσος (απερίσκεπτα ριψοκίνδυνη, ιδιαίτερα επικίνδυνη ενέργεια- κρατήθηκε το δελτίο του), Κόκκινη: 28:04 Μαρουλάς, 48:26 Τσακουρίδης (τρία δίλεπτα αμφότεροι), Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 1/2-5/7



ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 21-22
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 6-4, 8-8, 8-9, 11-11 (ημχ.), 13-13, 14-16, 16-19, 17-18, 19-21, 21-22

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Μπροίκος, Κουκμίσης 2, Τορνικίδης 2, Μπουλταδάκης, Ξυνιάς, Αντωνιάδης 1, Ανθομελίδης 3, Καλόμοιρος 2, Πετρίδης 7, Παπαγεωργίου, Αλατσατιάνος 2, Ελέτα 1, Βακουφάρης 1, Μπάτζιος, Σουλτάρης, Νικολαΐδης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Νίκος Κούγιας): Παπαδόπουλος, Φιλόσογλου Κ. 2, Γραμματικόπουλος, Στεργιόπουλος, Κύρτσιος 1, Μπαλτατζής 5, Τζίμπουλας 5, Ρίζος 3, Φιλόσογλου Β., Ελευθεριάδης, Τριανταφυλλίδης 6, Καλλιαρίδης, Δεληγιαννίδης, Ταραμονλής, Μαυρίδης, Ζούζος.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Μπράμου, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 4/5-4/4

Δεν υπάρχουν σχόλια: