Α2 ανδρών: Κρατά την τύχη στα χέρια του το Καματερό - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Α2 ανδρών: Κρατά την τύχη στα χέρια του το Καματερό

Εύκολη νίκη για το Καματερό που επικράτησε με σκορ 27-14 του Ολυμπιακού Κερατσινίου, στην πρεμιέρα των πλέι οφ ανόδου στην Handball Premier.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πήραν από την αρχή το προβάδισμα απέναντι στον Ολυμπιακό Κερατσινίου που πραγματοποίησε φέτος την καλύτερη του χρονιά τα τελευταία χρόνια. Έτσι οι παίχτες του Παναγιώτη Μεσσήνη βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με σκορ 11-6.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τους παίχτες του Καματερού να επικρατούν στο τέλος με
σκορ 27-14 και να αναμένουν στην ουσία το τελευταίο παιχνίδι της σειράς των αγώνων με τα Βριλήσσια, το οποίο θα κρίνει την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία.

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 27-14
Τα πεντάλεπτα: 1-2 , 4-2, 5-2, 7-4, 8-5, 11-6 ,ημχ, 14-6, 16-8, 21-10, 23-12, 25-14, 27-14.

KIPARISSIS Γ.Α.Σ.ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μεσσήνης): Πανοπουλος, Σκοδριανος 1, Αμανατίδης 7, Κλειτσικας 1, Καμπουράκης  1, Κλεώπας 2, Κλημανόγλου 3, Ακάλεστος  4, Βαμβακούσης 3, Τότος 1, Βορύλλας 2, Κότσιρας, Χριστόπουλος 1, Μπούτος 1, Πιτερός, Σημισακάκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Ανταλης): Ανδριώτης, Σαμαρας 3, Κουλακάρης, Δαλέκος 2, Νικολαίδης, Μπαρμπαράκης 6, Ξενίδης, Τσακίρης 2, Ματθιάδης, Ντέμα, Παντελάκης, Λοπαρνάκης, Καραγκούνης 1, Καραγιώργος, Σωτηράκης, Τυμπάπογλου