Α2 ανδρών: Εμφατική νίκη της Πυλαίας επί του Πρωτέα Άρτας - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Εμφατική νίκη της Πυλαίας επί του Πρωτέα Άρτας

Εμφατική νίκη της Πυλαίας, που επικράτησε με σκορ 34-25 του Πρωτέα Άρτας, για την πρεμιέρα του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Μετά από ενα εικοσάλεπτο ΄'οπου ο Πρωτέας ήταν μέσα στο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι ενέβασαν στροφές και από το 20' και μετά με ενα επι μέρους σκορ 8-3, πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, μπροστά στο σκορ με 17-13.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους παίχτεςτου Πάνου Γούσιου να διατηρούν σταθερά μια διαφορά ασφαλείας μεταξύ 5-6 τέρματων, η οποία διευρύνθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, για να φτάσουμε στο τελικό 34-25.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ- ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ 34-25
Πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 6-7, 9-10, 13-12, 17-13 (ημχ.), 19-15, 21-15, 23-16, 26-20, 31-21, 34-25

ΠΥΛΑΙΑ (Πάνος Γούσιος): Ανανιάδης, Ελέτα, Αλατσατιάνος 1, Παπαγεωργίου 5, Κουκμίσης, Αλεξανδρίδης, Μιχαηλίδης, Ζαφείρης 7, Ιλερής 6, Πετρίδης 4, Τσεσμετζίδης 1, Ανθομελίδης 5, Αντωνιάδης 3, Τοκατζόλου 1, Ψωμαθιανός 1, Γιαννακίδης.

ΠΡΩΤΕΑΣ: Τσούλος, Τσέλιος Π. 2, Κίτσος 1, Τρούπας 1, Σκανδάλης 2, Βουρλόκας, Χριστακόπουλος 2, Γεωργιάδης, Ρίζος, Τσέλιος Γ., Μπίζκα 1, Μπισκανάκης, Βουγιάνοβιτς 6, Τσέλιος Ν. 5, Τσάκαλος 3, Ντάλας 2.

Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 8-4, Πέναλτι: 2/4-1/1
Κόκκινη: 25:11 Ελέτα (τρία δίλεπτα)