Α2 ανδρών: Στο τέλος ο Αρχέλαος πήρε τη νίκη με την Αξιούπολη - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Στο τέλος ο Αρχέλαος πήρε τη νίκη με την Αξιούπολη

Με νίκη συνέχισε την πορεία του στο πρωτάθλημα ο Αρχέλαος. Το Σάββατο επικράτησε της Αξιούπολης με 26-23 και έμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη του την διάρκεια. Ο Αρχέλαος είχε τον έλεγχο και το προβάδισμα στο σκορ αλλά οι φιλοξενούμενοι διεκδίκησαν κάτι από την αναμέτρηση και δεν άφησαν τον Αρχέλαο να ξεφύγει στο σκορ. Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες στα τελευταία λεπτά. Οι Κατερινιώτες ήταν πιο αποτελεσματικοί και
πήραν τη νίκη.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ 26-23
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 6-4, 9-5, 10-7, 11-9 (ημχ.), 12-11, 15-14, 18-17, 20-19, 22-21, 26-23

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Σωκράτης Σκουφας): Κοσμιδης, Χαραλαμπίδης 3, Ραντζέλοβιτς 5, Ξεφτέρης, Καραγιαμπάς, Τριανταφυλλου 6, Ξωνης 2, Παπαδόπουλος, Θυμιόπουλος, Εγγλέζος 1, Παπανάκος, Ράπτης 4, Χρυσός 4, Δράντζιου 1, Αναστασίου, Σκουφας.

ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γεωργιος Γιουλβανίδης): Σανσικ, Καραπείδης 4, Μαυρόπουλος 1, Καλπακίδης 2, Παπαρήγας Αν., Στεφανίδης, Μάρτσης, Μόγας 2, Παπαρήγας Ρηγ., Μενεψάκος 11, Ζηλίδης, Μουτούδης 3, Καλαϊτζιδης, Αριστείδου.

Διαιτητές: Στεφανιδης-Μαυρίδης. Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 2/3-4/7.
Κόκκινη: 40:52: Ξεφτέρης (τρία δίλεπτα)