Α2 ανδρών: Νίκη του Μακεδονικού στην Αλεξανδρούπολη - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Νίκη του Μακεδονικού στην Αλεξανδρούπολη

Πρώτη νίκη για τον Μακεδονικό στο πρωτάθλημα, ο οποίος επικράτησε με 23-33 των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης, για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Οι παίχτες του Αντώνη Καρυπίδη, πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο μεγάλωνε όσο περνούσε η ώρα, για να διαμορφωθεί το σκορ σε 9-18 στο ημίχρονο.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τη νεοφώτιστη ομάδα της Θεσσαλονίκης να ελέγχει απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσει τελικά σε μια εύκολη νίκη με σκορ 23-33.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 23-33
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 3-6, 5-9, 7-12, 8-15, 9-18 (ημχ.), 11-20, 15-24, 16-27, 18-29, 22-32, 23-33

ΚΥΚΛΩΠΕΣ: Σέλκος 1, Μπασδάνης, Χαριτούδης, Χαραλαμπίδης 3, Καραβασίλης, Κωστόπουλος 1, Επιτρόπου 2, Πιστόλας 2, Λαϊλισίδης 5, Ξηρόπουλος, Πατσιάβας, Τζίνεβης 1, Ταρές, Καρβουνίδης 4, Γληνιάς, Βαρδάκας 4.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Αντώνης Καρυπίδης): Δερδέλης, Τσινασλανίδης, Ορφανουδάκης, Πίνο 5, Μεταλλίδης, Ρωμανίδης 2, Θωμαϊδης 2, Κοπαϊδης 2, Γιαννακόπουλος 1, Όρκας, Μέλλιος 3, Παλαιστής 3, Μπεϊλής 1, Τραϊανός 5, Λυμπούδης 2, Βότσης 7.

Διαιτητές: Σαπανίδης- Ηλιάδης, Κόκκινη: 59:59 Παλαιστής (τρία δίλεπτα)
Δίλεπτα: 2-8, Πέναλτι: 3/6-3/3